Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

2010 ‘kayıtlarda en sıcak olabilir’

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:15

Description

İklim bilimcilerinden gelen tahmin, insan kaynaklı küresel ısınmanın ve El Nino olarak bilinen hava koşullarının bir kombinasyonunun Pasifik Okyanusunu ısıtmasının, 2010’un 2009’dan daha sıcak olacağını muhtemel hale getireceğini söyledi.
Bu sene kaydedilen en sıcak beşinci sırada olması bekleniyor. Ancak araştırmacılar, özellikle mevcut El Nino’nun reddetmesi veya büyük bir volkanik patlama olması durumunda, 2010’daki rekor bir yılım kesin olmadığını belirterek dikkatli bir not aldı.
Met Office liderliğindeki 1.700’den fazla bilim adamı, en son rakamlar açıklandı ve küresel ısınma araştırmalarını şüpheciler tarafından savundu ve bir çalınan e-postalardan uzmanların insan teorisini destekleyen kanıtları manipüle ettiğini iddia eden bir bildiri imzaladılar – İklim değişikliği yaptı.
Danimarka başkentinde iklim görüşmelerinde yayınlanan okyanus asitliği üzerine ayrı bir rapor, dünya denizlerine ve mercan resiflerine ve onlara gıda, geçim ve sel ve fırtınalara karşı korunmaya bağımlı insanlara artan karbon dioksit emisyonlarının tehlikelerinin altını çizdi.
Artan emisyonların etkileri vurgulandığında, kampanyacılar zengin ülkelerin “paralarını ağzının olduğu yere” koymasını ve yoksul ülkelerin iklim değişikliğiyle mücadele etmesine yardımcı olmak için büyük miktarda fon sağlamayı talep etti.
Konferanstaki delegelerle yaptığı görüşmede, milyarlarca hayırsever hayırsever George Soros, fakir ülkelere yardım etmek için “hızlı bir başlangıç” 10 milyar dolarlık bir fon için mevcut teklifi “yeterli değil” diye uyardı.
Müzakereciler arasında bölünmelere rağmen, görüşmelere son veren konuklar, Rusya Cumhurbaşkanı Dimitri Medvedev’in müzakerelerin son günlerinde 100’den fazla dünya liderine katılacağını duyuran Kremlin ile devam etti.
İngiltere yetkilileri, küresel ısınmayla ilgili iddialı bir anlaşma yapmak amacıyla düzenlenen kriz toplantısına Gordon Brown da dahil olmak üzere bir grup bakanın katılacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.