Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

300 milyon dolar BBC, Muhafazakârların seçim kazanması durumunda harekete geçti

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:20

Description

Muhafazakârlar, lisansı, şu anki seviyesinde – yılda £ 142 – en az iki yıl boyunca tutmayı planlıyorlar. Ancak üç yıllık bir dondurma şirkete reel olarak yaklaşık 300 milyon avroluk mal olacak.
BBC, “orantısız” ve aşırı harcama yapan yönetim maaşları için ateş altında. Ulusal Denetim Komisyonu, spor ve müzik etkinliklerinde bolca para kazandığını “çok rahat” buldu.
Patronlar Euro 2008 futbol şampiyonaları için Viyana’da 250 bin sterlinlik bir stüdyo inşa ettiler, çünkü tahsis edilenlerin şehir siluetinin zemini yoktu.
Lords’un Seçim Komitesi Başkanı Lord Fowler, İngiliz Film ve Televizyon Sanayileri – Reddetme veya Fırsat? Başlıklı bir rapor yayınladıktan sonra lisans ücreti planlarını açıkladı.
Dedi ki: “Lisans ücreti bir ya da iki yıl donmuş olabilir, ancak böyle bir ücret sistemi devam edecek bir sistemdir. David Cameron’ın bunu değiştirmek istediğini sanmıyorum. ”

    Lisans ücretini ortadan kaldırmak için bir öneri “Gölge Kabinesi seviyesinde durdu”, ancak şunları vurguladı: “Gelgit, uygun bir şirket olarak örgütlenmemesinin en iyi sebebi olarak BBC’ye karşı ilerliyor” dedi.
Lord Fowler, BBC Trust’ı kaldırmak ve bir tahtayla değiştirmek istiyor. “BBC’nin üstünün değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanırım, BBC’yi destekleyebilecek bir başkanın bulunmaması ve bunu kontrol etmede büyük fırsat var “dedi. Bunun, son yıllarda ödenen büyük maaşlar için özellikle doğru olduğunu söyledi.
“Bence onlar gülünç durumda. Jonathan Ross ve hepsi. Orta katmanlarda orantısız oldukları görünüyor. Garip sorular sorup duran kimse yok.

    “Televizyon bir kriz noktasında ve sadece şeyler yapmanın eski yolunun doğru olup olmadığına karar vermek zorundayız. Ben öyle olduğunu sanmıyorum. ”
Lord Fowler, BBC’nin ticari kolu BBC Worldwide’ı kısmen özelleştirmek istediğini açıkladı. BBC’nin görüş açısından bir galibi olduğunu düşünüyorum ancak İngiliz televizyonunda da kuşkusuz bir galibiyete sahip.
“Bence yazarlar, yönetmenler ve aktörler için doğru olana bakmalıyız ve bunu yaparsak savaşabiliriz. Yoksa düşüşe devam edeceğiz “dedi.
İngiliz yapımı 1.000 saatlik TV’nin beş yıl içinde kaybedildiğini söyledi. “Yurtdışı programların birçoğu ucuz oldukları için satın alınmaktadır. Yasak olmamalı, ancak ev sahibi lehine bir önyargı bulunmalıdır. ”

    Yetkili ayrıca, BBC olmayan bölgesel haberler için lisans ücretinin “üst dilimden” alınmasını istemektedir. “ITV bölgesel haberlerden geliyor, bu yüzden BBC’yi bir tekel ile kaldıracağız. Bunu istemiyorlar ve ben bunu istemiyorum. Kamunun krizin ne kadar yakın olduğunu fark ettiğini sanmıyorum. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.