Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Banka patronları Obama’nın reform planlarını geri verdi

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:35

Description

Banka Valisi Mervyn King, Obama’nın “masada radikal reform” yapma hamlesini memnuniyetle karşıladı.
Ancak ekonomik toparlanmaya zarar verebilecek hareketlere hız verilmesine karşı uyarıda bulundu ve bankacılık faaliyetlerini sınırlama önerileri daha geniş bir yapısal değişikliğin bir parçası olmalıdır.
“Çok büyük başarısız tartışma” konulu bir Commons duruşmasında Bay King şunları söyledi: “Geçen hafta yapılan tekliflerin ne yaptığı, radikal reformun masada olduğunu açıkça ortaya koymaktı.”
“Bir şekilde, finansal sistemi reform yapmak zorundayız” diye ekledi, ancak “tek bir öneri değil tüm sorunları çözecek” uyarısında bulundu.
Hazine Seçimi Komitesi milletvekilleri, bir bankanın büyüklüğünün sınırı olmaktan çok büyük yapısal değişimin gerekli olduğunu duydular.
Ve banka bilançolarında tutulması gereken sermaye miktarını artırmak için yapılacak acil tedbirler, bankaların en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda bankalara ekonomiye borç vermelerini engelleyebilir “dedi.
Hazine Seçimi Kurulu duruşması, Başkan Obama’nın bankaları bölmek için yatırım bankaları ve perakende bankaları bölmek için atılmış bir adım olarak görülen bankaların faaliyetlerini sınırlama önerileri ile sektörü şok ettiğinden bir hafta geçmeden geliyor. Önerileri, perakende bankaların kendi paralarını yatırımlarda kullanmalarına – bunun yerine müşterilerinin fonlarını yatırım yapmakla sınırlı olmamalarına – ve bankaların yüksek riskli işler yapma yeteneklerine getirilen kısıtlamalara ilişkin bir yasağı da içeriyor.
İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Paul Tucker parti grubundaki milletvekillerine, bankaların büyüklüğünü kısıtlamanın “bir bileşen” olabileceğini, ancak tek başına yeterli olmayacağını söyledi. Merkez bankası şefleri, toptan alacaklıların da bu acıyı paylaşması ve mükelleflerin maliyeti üstlenmesine izin verilmemesi gerektiği konusunda ABD’nin önerileri üzerinde anlaşmaya vardı.
Bununla birlikte, Bay King, yakın tarihli bir G7 zirvesinde Başbakan Gordon Brown tarafından tasnif edilen tüm finansal işlemlerde “Tobin vergisi” fikrini reddetti. “Radikal reformun tüm bileşenleri arasında, bir Tobin vergisinin listenin en altında olduğunu düşünüyorum” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.