Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Birden fazla evliliğin sırasındaki Müslüman

  • Listed: 2 Ekim 2017 22:10

Description

Cezayir doğumlu Yalanlar Hebbadj, eşi yüzünü örten bir peçe ile araba kullanmaktan cezalandırıldıktan sonra kamusal alana girdi.
Davası geçen hafta Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’nin İslami perdeler üzerinde yasal bir yasak getirmesi yönündeki çabalarıyla ülke çapında dikkat çekti. Ancak yakında kocasının dört eşi olabilir ortaya çıktı.
İçişleri Bakanı Brice Hortefeux, çokeşlilik uygulamasının bulunması halinde Hebbadj’ın Fransız vatandaşlığını iptal etmek istediğini söyledi. Adam ayrıca, eşlerden her birine sağlanan tek kadınlar için devlet sübvansiyonlarından kazanç aldığından şüpheleniliyor.
Ancak Sayın Hebbadj, “Eğer milletten mahrum kalıyorsak, metres olmak için birçok Fransız insan vatandaşlıktan alıkonulacaktı, bildiğim kadarıyla metnin Fransa’da ne İslam’da, ne de yasak olmadığı” belirtildi.
Komşular, birkaç ev arasında hareket ederken, hayatında çeşitli kadınlarla birlikte aynı çatı altında yaşayıp yaşamadığını belirtmedi.
Soyutlanmış görüntüsü TV tarafından Fransa’nın dört bir yanına fırlatılan Hebbadj, yeni açılan bir helal kasap dükkanında çalışıyor.
Yetkililer, Fransız sivil törenlerinde dört kadınla evli olup olmadıklarını araştırıyorlar ve bu da pek olası değildir. Dini törenlerde Cezayir’deki imamlarla veya Fransa’da evlendiyse, sendikalar Fransız kanunları uyarınca evlilik saymazlar.
Bu arada Başbakan Francois Fillon İslami perdeleri yasaklayan nihai bir yasanın temelini atmak için Müslüman liderlerle ve adalet bakanıyla bir araya geldi.
Belçika, tam yasağı da planlıyor ve Belçika hükümetinin geçen haftanın çöküşüne kadar AB üyesi olmak için ilk AB ülkesi olması bekleniyor. Bu mevzuat yürürlükte değil.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.