Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Byrne, temyiz planında yasakladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 06:50

Description

Byrne, Galler takımında Glamorgan Vale’deki kırsal kesim eğitim salonunda kaldı. Pazartesi öğleden sonraya kadar temyiz başvurusunda bulundu. Geçen hafta Leicester karşısında Galiç bölgesinin Heineken Kupası zaferi sırasında yasadışı bir 16. oyuncu olarak kısa bir görüntüsünü takiben Ospreys’e iki haftalık bir erteleme uygulandı.
Byrne, Avrupa Rugby Kupası disipliner yetkilisi Roger O’Connor tarafından 25,000 avro (yaklaşık 22,000 pound) para cezasına çarptırılan Osprey’den kötülük suçlamasıyla itiraf edildi. Fakat Leicester’ın Pool Three çatışması için umutları Dublin’deki bağımsız bir disipliner komite tarafından kesildi.
Komite, orada 17-12 karşılaşma anlamına gelen “maçta herhangi bir maddi etki” bulunmadığına karar verdi ve Ospreys, bu sezonki 10 Nisan’daki Heineken Kupası çeyrek finallerinde Biarritz’i bir araya gelecek.
Yönetim kurulu başkanı Peter Wheeler ve başkan Peter Tom liderliğindeki Leicester, Swansea Liberty Stadyumundaki ikinci yarı olay sonrasında ERC’ye resmi bir şikayet geldi.
Kanlı bir ayak parmağıyla gidip yerine Sonny Parker’ın yerini alan Byrne, üç dakika sonra ilk Ospreys takım arkadaşlarının gitmeden geri döndü.
Leicester, daha sonra Tigers’ın beş sayıdaki açığı kapatmak için arayışında olduğu için, Tigers skor yarımcısı Ben Youngs’ın mola vermeye başlamasına yardımcı olmak için Byrne’nin katildiğini iddia etti.
Ospreys 15 oyuncuya geri döndüğünde, Uçan yarım Dan Biggar sonunda eylemden ayrıldı.
ERC, yaptığı açıklamada, “Bağımsız disiplin kurulu, Bay Byrne’ın hakemin izni olmaksızın tekrar sahaya girdiğini ve onun bu izine ihtiyaç duyduğunu bildiğini ya da bilmesinin gerektiğini buldu.
“Komite, bu durumun, Heineken Cup 2009/10 turnuva kurallarının bir parçasını oluşturan ikame protokolünü net bir şekilde ihlal ettiğini ve kulübün böylesi bir ihlalin gerçekleşmediğinden emin olmak için daha fazlasını yapabileceğini keşfetti. ihlalin kulübün yönetiminde kasıtlı veya önceden tasarlanmamış olduğunu ve maç hakkında önemli bir etki yaratmadığını tespit etti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.