Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cerrah yanlış böbrek kaldırmak için işini kaybetmemektedir

  • Listed: 9 Ekim 2017 14:35

Description

Rıza Murat Gurun, dört yıl önce John Heron’taki ameliyatı hastanın taramalarını kontrol etmeden yapmayı kabul etti.

Daha sonra organ, daha sonra hastanenin patoloji laboratuvarında test edildiğinde sağlıklı olduğu tespit edildi.
Ayrshire, Lugton’tan 63 yaşındaki Bay Heron, motor tamir garajından vazgeçmek zorunda kaldı, çünkü bu işe uymadı. O ve karısı Margaret, “sadece yanına varmak” için borçlarını aradılar.

    
Genel Tıp Konseyi, Bay Gurun’u tıbbî kayıt defterine kapatıp kapatmamayı düşünüyordu.

Ancak dün, operasyon öncesi taramalarla tümörün hangi böbrekte olduğunu tespit ettikten sonra bir takım faktörlerin bir kombinasyonunun hataya neden olduğunu söyledi. GMC, cerrahın uygulamaya uygunluğunun bozulmadığına karar verdi ve onu vermek zorunda olduğuna karar vermedi. resmi bir uyarı ile.

    

Karar, “Panel, operasyona devam etme kararınızın sadece ihmal olmaktan öteye gittiğinden memnundu.

“Buna göre, bunu bir suistimal eylemi olarak görüyor.”

    

Ancak Londra’daki oturumda, Bay Gurun, hatayı takiben iki yıl boyunca hastanesinden kaldırıldıktan sonra hastanın tedavisi konusunda herhangi bir sorunu olmadığını belirtti ve şunları ekledi: “Gözetim ve iş yerinde olan herkes etkilendi. klinik kabiliyetin. ”

    
Ayrıca, cerrah, hatayı takiben Bay Heron’a en iyi bakımı sağlamaya çalıştığını da belirtti.
GMC, denetimli bir işe döndükten sonra cerrahın herhangi bir şikâyeti olmadığından, kayıt işleminde bir uyarı yapılması gerekli olmadığını söyledi.

Sonuç şu sonuca varır: “Panel, hatanızın mesleki uygulamalarınız üzerindeki net etkisinden ötürü benzer bir suiistimalin tekrarlanmasının muhtemel olmadığını düşünüyor.”

    

Heron Ayrshire’daki Crosshouse Hastanesine Mart 2006’da bir safra taşı sorunu ile girdi. Testler tümörü gösterdi ve yakındaki Ayr Hastanesi’nde berbat ameliyat gerçekleştirildi.

2007’de geri kalan kanserli böbreklerinin üçte ikisinin kaldırıldığı Londra’daki St George Hastanesi’nde ameliyat yapıldı.

    

Daha sonra NHS Ayrshire ve Arran’dan “peş peşe bir paket” olarak nitelendirdiği 20.000 £ tazminat almış ve bunun için daha fazla harekete geçmeye çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Aile üyeleri dün gece GMC kararı hakkında yorum yapmayı reddetti.

Ancak ameliyat sonrasında akrabalar bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Asla meydana gelmeyecek felaket profesyonel hatalarla harap durumdayız.”

NHS Ayrshire ve Arran, hastaya ve ailesine “bu trajik hata” nedeniyle özür dilediğini söyledi.
GMC paneli Bay Gurun’un diğer iki hastayla nasıl başarısız olduğunu da duydu. Ameliyat öncesi soruşturmaların sonuçları da dahil olmak üzere birtakım ayrıntıları ve rızanın alınmadığını kaydetmedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.