Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cerrahlar bebeklerin hayatlarını kurtarmak için süper tutkal kullanıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:20

Description

Genellikle onları üç veya dört gün içinde öldüren nadir bir durumla doğarlar.
Ancak süper glue beynin acı çektiği anlamına gelir Vein of Galen Beyindeki arterler ve damarlar arasındaki bağlantı bozukluğu hayat kurtarıcı olabilir.
Malformasyon kalpte baskı oluşturur ve hastalar genellikle kalp yetmezliği veya hidrosefali (beyindeki su) sonucu ölürler.
Ancak, Histoacryl adı verilen, superglue benzeri bir doku yapıştırıcıyı içeren bir tedavide, bebeğin kasıkında bir kateterden enjekte edilir ve beynin etkilenen bölgesini bloke ederek başarılı olur.
Tutkal prosedürüyle Londra’daki Great Ormond Street Hastanesi’ndeki yaklaşık 50 çocuğa bakan danışman girişimli nöro radyolog Dr Stefan Brew, son derece yetenekli prosedürü “inanılmaz derecede stresli” hale getirmeye devam ettiğini söyledi.

    Ancak şöyle devam etti: “Çok tatmin edici bir iş. Çocuklar çok iyi görünmeleri için genellikle geceleyin ölecek gibi görünüyorlar “dedi. Batı Galler’deki Talgarreg’ten 32 yaşındaki ilkokul başkanı Catrin Evans tutkal tedavisini” mucize “olarak nitelendirdi.
Başlangıçta oğlu Dafi’nin hayatta kalacağı konusunda ufak bir umut vardı ve Dr. Brew ile konuşmaktan çok heyecanlıydığı söylendi.
“Sadece birisinin işe yaramasa bile bir tür umut verdiğinden rahatladım” dedi. “Dafi’ye olanlara inanılmaz” dedi.
O 24 saat yaşındayken ilk prosedürü vardı ve şimdi canlı bir 16 aylık yürümeye başlayan çocuk.
Daha ileri tedavilere ihtiyaç duyuyor ve altıncı yıldızı Ocak ayında bekliyor.

    Tüm öyküler böyle mutlu bir son bulamadı ancak Dr Brew, tedavi edilen 10 çocuğun yaklaşık altısında normal bir yaşam sürdüğünü ve 10 kişiden ikisinin de daha hafif bir sakat bırakılacağını söyledi. Bir diğeri şiddetli özürlü bırakılacak ve biri ölecektir.
Dr Brew, 43, “Ne kadar dikkatli olursanız olun, ona bir şans unsuru var. Bilinen şey, eğer bu bebekleri tedavi etmezseniz ölecekler. ”
Glasgow Hasta Çocukları Kraliyet Hastanesinde de kullanılan tutkal tekniği, 1980’lerde Fransa’daki Dr Pierre Lasjaunias tarafından öncülük edildi.
Dr Brew, Dr. Lasjaunias’ın geçen yıl öldürülmeden önce hassas operasyonu gerçekleştirmesini izledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.