Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Daha fazla kar derin dondurucu İngiltere’ye geldi

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:30

Description

30 yılı aşkın bir süredir en soğuk büyüde kar ve buz, Noel öncesi 25 yaştan önce hava koşullarıyla ilgili olaylardan ölenler, yolculukları kesildi ve spor fikstürleri sona erdi.
Forecasters, İskoçya’daki Tulloch Köprüsü ve Dalwhinnie’de sıcaklıklar geceleyin eksi 15C’ye (5F) düştüğü için olası bir erken çözülmenin söz konusu olmadığını açıkladı. İngiltere’nin her yerinde donma derecesinin altında – Manchester’da eksi 7C (19F), Cardiff’de ise 6C’de (21F), Londra’da ise eksi 2C’de (28F) vardı.
Kentin ve Doğu Sussex’in en yüklü karları, 10 cm (4 inç) derinlikte. Kent Polisi, eyaletteki hava durumu kötüleşirse askeri duruma yardım etmek için beklemede olduğunu söyledi.
Doğu Anglia’da ve güney İngiltere’nin bir bölümünde 0.75 inç (2cm) derinliğe kadar kar tahmini var – ve Essex’te bu oran iki katına çıkıyor. Galler’de ve kuzeybatı İngiltere’de kar olacak ve bunlar daha yüksek zeminde 4 ila 6 inç (10 cm ila 15 cm) arasında olabilir.
Pazartesi günü bazı bölgelerde, sıcaklıklar donma noktasının biraz üzerinde sürünerek çözülme imkânı bulabilir. Basınla Mücadele Şubesi hava birimi MeteoGroup’tan kıdemli bir tahminci olan Brendan Jones, “Ancak bazı yerlerde yeryüzünde bir ayak kar var, bu nedenle ortadan kaybolması bir haftadır sürebilir” dedi. “Salı gününden itibaren hafif soğuk havalarda bir eğilim var, hafif hava güneyden gelmeye çalışıyor, ancak bu özellikle İngiltere’nin ve Galler’in güney kesimlerinde daha fazla kar getirebilir.”
Hafta sonundaki en büyük spor karşılaşmalarının bazıları, hava şartlarına bağlı kazazede artan listeye katılırken, kum ve gaz tedarikleri bozuldu ve demiryolu, yol ve hava yolculuğu için daha fazla kesinti oldu.
Kaybolma kumu stoğu daha da azalacak. Konseyler tarafından her gün ülke genelinde kullanılan 60.000 tonun azaltılması için acil önlemler alınmış durumda. Hükümet yurtdışından tuz emretti ancak bunun nedeni 21 Ocak’a kadar gelmemekti.
Tren yolcuları bazı güzergahlarda gecikmeler ve iptaller yaşadı, ancak Tren İşletim Şirketleri Birliği, çoğu operatörün hafta sonu zaman çizelgelerinde çalışanların çoğuyla bu hafta sonu daha dolgun bir hizmete döndüğünü belirtti.
Diğer yerlerde, yaklaşık 100 işletme, rekor talep karşılığında kaynakları korumak amacıyla Ulusal Izgara gaz kullanmayı bırakmaya zorlandı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.