Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

David Cameron, annelerin desteği sayesinde seçim kazanacak

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:05

Description

On yıldan fazla emek sadakati sonrasında, annelerin üçte birinden fazlası – altı milyondan fazla – bu sene Muhafazakar oy vermeyi planlıyor.
Göçmenlik, NHS, suç, eğitim ve ekonomi ile ilgili olarak, Tory liderinin Gordon Brown’dan çok kadın öncelikleriyle uyumlu olduğu görülüyor.
İngiltere’nin en büyük ebeveynlik websitesi olan Netmums’a göre, yüzde 18’lik kısmı İşçi Partisi, yüzde 15’i Lib Demsarlarını destekliyor, yüzde 13’ü ise henüz karar vermedi.
İngiltere’de 19 milyondan fazla annesi nüfusun yüzde 31’ini oluşturuyor.
Ve görüş değişikliği, geçmiş seçimlerde İşçi Partisi’ni ezici çoğunluklara bırakan düşük gelirli, kuzey ve yalnız ebeveyn ailelerinden en keskin.

    5.900 annenin Netmums araştırması, kayıt sayısının anketlere yansıyacağını öngörüyor ve yüzde yetmisi yüzde kesinlikle oy kullanacağını söylemiş ve son seçimde yüzde 22’lik olası bir katılım oranını ciddiye almayı düşünüyor.
Beklenen yükselişin nedenleri, iş kayıpları, gıda fiyatlarındaki bir artış ve konut piyasasının çökmesi gibi annelerin durgunluğun acımasız gerçekleri tarafından tetiklendiğini gösteriyor – annelerin yüzde 44’ü önemli siyasi kararlara olan ilgisini artırdığını söylüyor .
Londra Üniversitesi Birkbeck’deki İngiltere’de cinsiyet ve oylamada uzman olan Dr. Rosie Campbell, “Zor mali şartlar, kadınları siyaseti izlemek için yeni bir teşvik veriyor gibi görünüyor.

    “Kadınlar genelde parti politikalarında erkeklerden daha az ilgileniyor ancak sağlık ve eğitim gibi ailelerini etkileyen politikalarla ilgileniyorlar ve muhtemelen ekonomik krizdeki temel hizmetleri korumaktan endişe ediyorlar.
“Kadınlar siyaseti erkeklerden daha az takip ediyorlar; bu nedenle de güçlü partizanlar olma olasılığı daha düşük ve siyasi tercihlerini değiştirme yükümlülüğü bulunmaktadır.
“Bütün bunlar kadınları, özellikle de anneleri bu genel seçimler için önemli bir hedef grup haline getiriyor.”
Anket sonuçlarına göre, çekirdek İşçi seçmenleri bile partiyle sabrını yitirmişler, yalnız ebeveynlere ve düşük gelir grubundaki ailelere ana odak sağlayanlara yardım eden Bay Brown’a özellikle büyük darbe vuracak.

    Bu alandaki imza politikaları esnek çalışma ve analık hakları, çocuk ve çalışan vergi kredileri ve SureStart Çocuk Merkezleri’dir.
Ancak, Çocuk Bakım Çeki, işgücüne yeniden katılmak isteyen anneler için popüler olduğu kanıtlanmasına rağmen, hükümet zorla kendilerini zorlayan kişilerin çocukları henüz gençken istihdam yaratmaya yönelik eleştirilere başvurdu.
Cameron’un imtiyazlı geçmişi, Eski Etonian’ı Başbakan kadar hoş karşılayan (yüzde 53 ve yüzde 34) eski yoksullardan gelen kadınlar için hiçbir zarar vermiyor gibi görünüyor.
Ayrıca Cameron, evlilik sonrası çiftlere vergiden ara verileceğine dair ikamet eden çiftlerin birlikte yaşayan çiftleri ve tek ebeveynli aileleri cezalandırması endişelerine rağmen, tek bir anneden çalışanlara verdiği desteği çiğnedi.

    Tories’e dokuzda yüzde dokunduğunda, tek yumurtacı David Cameron’u Bir sonraki seçimde İşçi Partisi’nden yüzde 22’ye (Con), İşçi Partisi’nden yüzde 22’ye kadar dar ama sembolik bir zafer kazanmayı planlıyor.
Netmums’un kurucu ortağı Siobhan Freegard şunları söyledi: “Ekonomik durgunluk, rekor sayıdaki anneye politikaya ilgi çekmek ve anketlerde gündeme gelmek için ilham kaynağı oldu.
“Ancak Ekonomi çökmesi nedeniyle Hovis’in annesinin sıradan çalışkan ailelerinin sadakati en zorlu koşullardan biridir.
“Fakat Cameron, kayıtsız kalmayı göze alamaz.Araştırmamızda, annelerin üçte birinin kararlarını seçimden önce değiştirebileceği de gösterildiğinden, tüm tarafların en önem verdikleri konulara odaklanması gerekir.

    “Bu, Çocuk Merkezleri ve Çocuk Bakımı kuponları gibi popüler önlemlerin yanı sıra, annelerinin çocuklarını küçükken evde kalmak isteyen annelere ekstra para yardımı gibi izin vermediği alanları ele almak anlamına geliyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.