Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Değişiklik yaparak aşırı çekiliş ücretlerinden kurtulun

  • Listed: 11 Ekim 2017 10:55

Description

Geçtiğimiz hafta, Yüksek Mahkeme, Adil Ticaret Mektubu’nun (OFT) bankaları, her yıl onlara milyarlarca pound kazandıran yetkisiz azami çekim masraflarını azaltmaya zorlayamayacağına karar verdi.
Bankacılık uzmanları, kararın bir eylem çağrısı olarak hareket etmesini umuyor.
Andrew Hagger, fiyat karşılaştırma servislerinden Moneynet.co.uk’den “Birçok kişi hala bankanız tarafından kırmızıya daldığını ve bu fırsatı kendi hesabına kaydırdığını düşünüyor” dedi.
“Oranları tahsil eden bir hesaba yapışmak için hiçbir neden yok”
Bu arada, kampanya yürütücüsü hangisi? bankaları, yetkisiz kredili mevduat hesaplarını isteğe bağlı hale getirmeye davet ediyor. Bankasına, üzerinde anlaşmaya varılan limiti aşmasına izin vermemesi gerektiğini söyleyen müşteriler, bu nedenle, ceza masraflarından kaçınır; Bununla birlikte, bunun anlamı, örneğin ev faturalarına yönelik doğrudan borçların her zaman için ödüllendirilmeyeceği anlamına gelecektir.

    Hangi? sözcüsü Phil Jones şunları söyledi: “Birçok cari hesap sahibi, talep etmedikleri ve buradan tahsil edildikleri etkili bir şekilde para ödüyorlar. Böyle pahalı bir” hizmet “istemeyenlere zorlanmamalı o.”
Cari hesap geçiş süreci son yıllarda çok daha hızlı ve kolaylaştı.
Mevcut bankanız, gerekli ayrıntıları yeni bankanıza aktaracak üç iş gününe sahipken, yeni bankanızın başvurunuzun onaylanmasını müteakip bir hesap açmak için 10 iş günü vardır.
Financial analist Moneyfacts’den Michelle Slade, “Birçok tüketici hesaplarında çok sayıda düzenli ödemeye sahip olmakla birlikte, geçiş için çok fazla zaman ve çaba harcaması uzun süredir algılandı.”

    “Ancak durum böyle değil.Çoğu sağlayıcılar, düzenli ödemelerinizi sizin yerinize aktaran özel bir anahtarlama hizmeti sunuyor.”
Finansal araştırma şirketi Defaqto’dan David Black, “Eski ve yeni cari hesap sağlayıcılarınız tarafından tatminkar bir şekilde ele alınması gereken nispeten kesintisiz bir anahtarlama süreci var.
“Bazı sağlayıcılar geçiş garantisi sunarken bazıları nakit teşvikler sunuyor.”
Örneğin, Norwich ve Peterborough inşaat toplumu, geçiş sürecinde hata yaparsa, yeni müşterilere £ 50 tazminat teklifinde bulunur. Birinci Direkt, bazı fonlama kriterlerine uymaları koşuluyla, yeni müşterilere £ 100’lük bir geçiş bonusu verir.

    “Abbey ve İttifak ve Leicester gibi bazı bankalar, yetkili kasa kredileri konusunda bir yıl boyunca yüzde 0 oranında bir anlaşma önermektedir” dedi. “Bu, para kasnağınızı da aktarabileceğiniz anlamına geliyor.”
Birçok durumda, büyük highstreet bankaları en az rekabetçi.
“HSBC ve Barclays, üzerinde anlaşmaya varılan bir çekince için yüzde 19, 9’luk bir oranla yüzde 19, 3’lük bir ücret tahsil ettiler” diye belirtti Slade. “Ve önümüzdeki aydan itibaren, Halifax müşterilerine, kontratının üzerinden para yatırmak için günlük 1 £ talep edilecek.
Barclays, HSBC ve Yorkshire Bank’ın da aralarında bulunduğu cari hesapların yarısından fazlası hiçbir faiz ödemek zorunda değil. ”

    Geçiş yapmak isterseniz, ödenen faizi ve borç çevirme masraflarının boyutunu inceleyin.
Slade, “Düzenli olarak bir kredi bakiyesi tutarsanız, iyi bir kredi faiz oranına sahip bir cari hesap seç” dedi. “Hem A

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.