Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Der Rosenkavalier: Kraliyet Opera Binası, Covent Garden

  • Listed: 11 Ekim 2017 21:15

Description

Perde, oyuncak arkadaşı Octavian (Sophie Koch) ile süsleyen Marschallin’in (güzel bir şekilde Fince soprano Soile Isokoki tarafından söylenen) yatak odasında yükselirken, kocası Alan Mareşal savaşlardan uzakta.
Kuzeninin gelişiyle kesilirler, uygun biçimde adlandırılmış Baron Ochs (Peter Rose), bombacı ve görkemli davranışları hızla onun öküz benzeri kimlik bilgilerini oluşturan bir adamdır. Octavian, saklanacak vakit bulmamakla birlikte, Ochs’in çirkin bir şekilde karşı karşıya kaldıkları oda amiri olarak kendini gizliyor.
Daha sonra, erkek giyiminde, Octavian, Lucy Crowe tarafından seslendirilen, Baron’un tasarladığı Sophie’ye gümüş bir angaje sunmakla görevlendirilen “Rose Cavalier” (unvan Rosenkavalier) görevine getirildi.
Bunlar dört temel rol ve herhangi bir daha nitelikli şarkıcı düşünmek zordur. Özellikle Peter Rose, Baron tarafına harika bir komik oyunculuk yeteneği getirirken, Sophie Koch muhteşem bir genç enerjiyle Octavian’ı oynuyor ve güçlü sesi saf cennet.

    İkinci Etkide, Octavianus, Gül getiriyor ve Ochs’le tanışan ve onu tamamen hor gören Sophie’ye aşık oluyor ve Octavianus Ochs’i bir kadınçılığa ve aldatmacaya maruz bırakmak için bir arsa açıyor. Uzun bir operayı kısa süre kesmek için arsa tasarlananlardan daha iyi iş çıkarıyor ve Octavianus Marshallin’in nimetiyle Sophie’yi kazanıyor.
Soile Isokoki ve Lucy Crowe, yetkilerini Koch ve Rose’la aynı şekilde kendi rollerine damgalamakta başarılı olamazlarken, sınıflarını Üç Kadın üç sesi de Üçlücülük Yasası’nda gösteriyorlar.
Octavianus, iki kadına olan sevgisi arasında yırtılan Marschallin, minik bir sevgilisi ve Sophie’nin kendisini kaybetmesi gerektiği duyusundan vazgeçmesi gerektiği sonucuna vardı. Bu, duygu dolu bir sahne. Strauss’un müziğinin zenginliğini en iyi şekilde gösteren mükemmel üç ses.

    Kirill Petrenko’nun rolünde Covent Garden orkestrası şarkıcılarla dengede tutuldu ve gerçek opera mükemmelliğinin resmini tamamladı.
Orijinal olarak John Schlesinger’in 25 yıl önce yönettiği, Maria Bjornson tarafından tasarlanan görkemli kostümleri ile üretim her zaman oldukça şanlı görünüyordu, ancak bugünkü oyuncu kadronun kesinlikle ilahi olmasını sağlıyor.
VERDİC 4/5
Box Office: 020 7304 4000, 22 Aralık’a kadar
Artık tiyatro ve konser biletlerinizi www.express.co.uk/tickets adresinden online olarak indirebilirsiniz.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.