Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Emekçi sığınmacıların karışıklıklarında 250.000 davanın birikişi

  • Listed: 9 Ekim 2017 17:20

Description

İngiltere Sınır Kurumu, altı aydan daha uzun süredir bir karar beklendiği yaklaşık 250.000 “eski durum “un bekleme gününü temizlemek için çabalıyor ve gözlemci John Vine bağımsız şefi, daha fazla personel olmaksızın bunu yapmak için çok az umuda sahip olduğunu söyledi. Sınır Ajansı müfettişi.
Mevcut kaynaklarla ajans, yeni vakaların yüzde 90’ını gelecek yılın sonuna kadar altı ay içinde sonuçlandırma hedefini de kaçıracağını söyledi.
Ajansı yöneten İçişleri Bürosu, bir mülteci yardım kuruluşu tarafından geçtiğimiz yıl tesbit edilen sığınma kararlarını geçersiz sayarak yaklaşık 11 milyon avroyu boşa çıkardığı iddiasıyla itiraz üzerine devrildiğinde daha da fazla baskı altına girdi.
Bay Vine, raporunda Temmuz 2011 itibariyle bunları temizlemek için ajansın mevcut iş oranını iki katına çıkarması ve bir ayda işleme koyduğu “eski” davadan 4500’den fazlasına kadar uyarmaması konusunda uyarıda bulundu.

    Bay Vine, Sınır Ajansı performansının iyileştiğini, ancak altı aylık hedefin içinde yeni iddiaların arttığının belirtildiğini söyledi.
Mevcut personel seviyeleri ve “karmaşıklık derecesi” göz önüne alındığında, hedeflere ulaşılabilir olduğuna inanan çok az sayıda personel bulduğunu söyledi. Ajans genel sekreteri Lin Homer şunları söyledi: “Sığınma davalarını her zamankinden daha hızlı sonuçlandırıyoruz, çoğunluk altı ay içinde sonuçlandı, 1997’de ortalama 22 ay.”
Yetkili, ajansın, birikmiş dosyayı temizleme hedefi yerine getireceğini, bunun yaklaşık 450.000 tarihsel davadan düştüğünü söyleyerek ısrar etti.
Sınır ve Göçmenlik Bakanı Phil Woolas, “2009’un son üç ayında iltica başvuruları, 1990’ların başından beri en düşük seviyedeydi. Net göç azalmış ve yeni Sınır Kurumu giderek daha başarılı oldu. ”

    Ancak, Kamu ve Ticari Hizmetler Birliği’nden Paul O’Connor, ajansın “kronik olarak güvensiz” olduğunu söyledi. Hükümetin yıllık yüzde 3,5’lik etkinlik tasarrufu çağrısında bulunduğu için Yönetim yeterli personel sağlamıyordu.
Kötü kararların maliyeti, ilk sığınma kararlarına karşı 14.500’ün üzerinde itirazın, bir önceki yıla göre yüzde 36 daha yüksek bir seviyede gerçekleştiğini gösteren rakamları kullanan Mülteci ve Göçmen Adayı yardım kuruluşu tarafından vurgulanmıştır.
Temyizlerin bu 4.150’sinden biri kazanıldı, 2008’de dörtte birine kıyasla üçte bir başarı oranı elde edildi. Bağış, temyiz başına tahmini ortalama maliyete dayalı olarak 2.730 £ ‘dan fazla olan £ 11 milyonun üzerine çıktığını açıkladı. .

    Lib Dem’in ev işleri sözcüsü Chris Huhne, “Üçte biri temyizde devrildiğinde Home Office kararlarının kalitesi korkunç” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.