Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Erkek arkadaşı öldüren öğrenci sürücüsü özgürce yürür

  • Listed: 9 Ekim 2017 13:15

Description

Anna Marie Hibben, testini üç kere başarısızlığa uğradı ancak yolcu koltuğunda onunla birlikte 17 yaşındaki erkek arkadaşı Gary Pitchford’un Peugeot 106’sunun arkasında kaldı.
Otomobilini, hiçbir ışıkları olmayan 11:00 da ve kontrolü kaybettiğinde 69 mil hızla bir ülke şeridi boyunca sürdü.
O sıralarda 17 yaşındaki Hibben, yaklaşmakta olan bir arabayı yola sapmadan ve bir ağaca çarpmadan önce kırpıştırdı. Bir öğrenci olan Gary enkazdan özgürce kesilmek zorunda kaldı ve havaalanı hastaneye kaldırıldı ancak iki gün sonra öldü.
Sonradan Hibben polise araç kullanmadığını söyledi, ancak sandal fren pedalının altında sıkışmış olarak bulundu, mahkeme söylendi. Kaza araştırmacıları, enkoderin bir araba olarak neredeyse ayırt edilebileceğini söyledi.
18 yaşındaki Hibben, dikkatsiz sürüş ve sigortasız sürüş sebebiyle ölüme mahkûm edildi ancak hapishaneden kaçındı. Dokuz ay ertelenmiş cezaya çarptırıldı ve üç ay boyunca bir etiket giymesi emredildi. Ayrıca üç yıl boyunca araba kullanması yasaklandı.

    Geçen gece Gary’nin babası Kevin Pitchford, Colchester’dan Essex, oğlunun adaletsiz olduğunu söyledi. Dedi ki: “Sonuçtan memnun değildim. Üç aylığına etiketinin var, o da nedir? Her şey silinmiş olacak ve hayatına devam edebilecek. ”
Ekledi: “Onu hapishaneye, ama kesinlikle başka bir şeyle gitmek isteyip istemediğimi bilmiyorum. Çok hoş bir delikanlıydı. “Chelmsford Crown Court, Pazartesi günü Hibben’in geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Colchester yakınlarında meydana gelen karayoluyla nasıl yolculuk yaptığını duydu.
Gary, West Mersea’dan Essex’ten Hibben ile dört hafta boyunca dışarı çıkıyordu ve bir itfaiyeci olarak çalışmayı hayal ediyordu. Leeds Üniversitesi öğrencisi Hibben, polise kaza hakkında hiçbir şey hatırlamayacağını söyledi. Ancak daha sonra Gary’nin kardeşi Wayne’i arabasıyla sürdüğünü bildiğini itiraf etti.

    Hakim Christopher Ball QC, Hibben’e şunları söyledi: “O arabayı gece geç saatlerde kullanıyordunuz, tecrübesiz bir şoförtünüz, iyi bir şoför değildiniz, hala öğreniyorsunuz, belki de sizden daha iyi olduğunuzu düşündünüz.”
Gençlerin otomobillerin ne kadar tehlikeli olabileceğinin farkında olmadığını belirtti: “Özgüdüler ama özgürlük dolu bir tecrübeye sahip değiller ve o gece yaptıkları hatayı tekrar tekrar yapıyorlar” dedi.
Hibben’in avukatı Catherine Bradshaw şunları söyledi: “Bu, ilgilenen herkes için son derece üzücü bir senaryondur ve bu konuyla ilgili olarak çok üzgün olduğunu açıkça belirtmektedir.”
“Kendini Gary’nin yerine koyabileceğini, bu da zamanında geri dönebileceğini dilediğini” söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.