Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Film incelemesi: Olağanüstü Önlemler, Herkesin Güzel, Paris’ten Sevgiyle

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:10

Description

Ford’un (aynı zamanda resmin yönetici yapımı olanı) meydan okumasıyla canlandığı ve harikulade ama parlak bilim adamı Dr. Robert Stonehill tarafından yıllar içinde en iyi performansını sergilediği için, daha önce değil.
O, beklenmedik bir boşluk (bira şişesi ve onunla ilk tanıştığımızda rock müziği dinliyor) ve Ford, adamın huysuzluğunda, çatışma tarzında, ona ne yapacağını söyleyen herkesi kandırarak eğleniyor.
Zeki bir maverick, Ford’un sivrisinek kıyısındaki dogmatik mucitini anımsatıyor ve Indiana Jones’un oyunculuk parçalarıyla yeniden bağlantı kurmasını izlemekten, Brendan Fraser’la baştan savuşturmaktan hoşnutluk duyuyor.
İkincisi, iki küçük çocuğuna Pompe hastalığı geçiren, organların şişmesine ve kasların atılmasına neden olan genetik bir bozukluk olan John Crowley’i oynuyor. Her ikisi de tekerlekli sandalyeyle sınırlı ve dokuz yıllık bir ömrü var.

    Kızı Megan, dokuz yaşına girmeden bir yıl uzakta ve hızla kötüye gitmesiyle, Crowley, Pompe’le ilgili araştırması çok küçük bir alan açan Stonehill’i istiyor. İki kez boşanan bilimadamı, yeteri kadar finanse edilmemiş bir üniversite akademisyendir ve yaptığı araştırmanın şimdiye kadar meyve vermediğini görme ihtimali düşüktür ve aslında daha önce hiç bir araştırmaya katılmamıştır.
Stonehill’in yerel barında biralar üzerinde bulunan Crowley, yüksek ücretli pazarlama işinden vazgeçmeye ve kendi biyoteknoloji şirketini kurmaya karar verdi; aceleyle Stonehill’e yarım milyon dolar yükseltme sözü verdi.
Crowley’nin cesur inanç sıçraması, kendisinin ve çocuklarının son aylarının keyfini çıkarmayı öneren herkesle, o ve Stonehill’in ezici oranlarla çatışmacı bir ortaklık kurmalarını ispatlayabilirler. Çifti, farklılıklarını gidermeyi ve sermayesi şirketlerine birleşik bir cephe sunabilmeyi, bilimin fethinden bahsetmemelidir mi?

    Olağanüstü Önlemler, dikkat çekici derecede katlanmış ve dönen harika bir hikayedir ve herhangi bir ebeveyni Crowley’in ayakkabılarına koyar ve benzer koşullarda ne yapacaklarını sorar. Hafif sakarin, haftanın bir “TV filmi” hissi ile açılır, ancak hikayeyi anlatmanın aciliyetiyle ve cezbedici hareketle hızla zorlarken, bilime bulaşmazlar.
Bir tıknaz görünüşlü Fraser (açıkça onun anne karnındaki diyetten uzak), Ford’un “viyola örümcekleri” bilim adamı olan basit beyin, iş beynidir. Bununla birlikte, karakterler drama için oldukça ince çizilmiş olarak kalır ve hikaye temelde değişmeden kalır.

    Özellikle Ford’un karakteri biraz gizemli. Adam neden bu kadar huysuz davranıyor? Biraz hayal kırıklığına uğrattı ki, kurgusal bir yaratım, iyileştirme üzerinde çalışan çeşitli bilim insanlarının bileşimi çıktı. Buna göre, İngiliz yönetmen Tom Vaughan gerginliği ve duyguyu alay ederek boğazda gerçek bir zirve oluşturacak kadar iyi bir iş çıkarıyor.
Herkes Robert De Niro’nun en havalı filmi olabilir mi? Dul kalan bir babanın çocuğuyla yeniden bağlantı kurmasıyla ilgili iyi niyetli bir iplik olan aile draması, aktif olarak sevmediği halde çocuk sıkıcıdır.
Dostun emeklisi Frank (De Niro), planlı bir birleşme yaptıktan sonra dört yetişkin çocuğunu görmek için bir yolculuğa çıkıyor (Frank, ölü bir koyunun canlılığını verdiği için şaşırtıcı değil). Duyurulmayan haşhaş, kademeli olarak hiçbirinin görünüş kadar içeriğe sahip olmadığını ve ebeveynlik becerilerinin kısa ama oldukça geç yeniden değerlendirilmesine neden olduğunu düşünüyor.

    Drew Barrymore, bir kız olarak, Las Vegas’lı bir dansçı yapıyor ve Kate Beckinsale de bir başkasıyla iyi durumda.
Tahta atış direktörü Liam Neeson’un direktörü Pierre Morel, John Travolta’nın yaşlanma eyleminde ağır rol oynadığı korkunç From Paris With Love adlı filmi izliyor. Bu resim, Travolta karakteri, ırkçı bir aptal ve CIA operatörü kadar iğrenç ve Jonathan Rhys Meyers’in Paris’teki ABD elçiliği görevlisiyle terörist bir öfkeyi durdurmak için ikna oluyor. Heyecan verici bir hikayeye hizmet etseydi, ancak neredeyse hiçbir şey olmazsa, hoş olmayan yazıtlara izin veririm. Kasvetli.
Micmacs, çimdik ve tuhaf karakterleri beni kızdırmaya eğilimli olan Jean-Pierre Jeunet’in (Amelie, Çok Uzun Vaziyette) yönettiği bir sevgi ya da nefret filmi “Marmite” tür ama diğerleri onu seviyor, bu yüzden üzerine oturacağım çiti ve en sonunu, Paris setli, sessiz filmden ilham alarak “tek oddballs on a mission” filmini, üç yıldızını verin. Nefret ettim.

    Olağanüstü Önlemler 4/5
(PG, 105 dakika)
Yönetmen: Tom Vaughan
Sanatçılar: Brendan Fraser, Harrison Ford, Keri Russell
Herkes Güzel 2/5
(12A, 99 dakika)
Yönetmen: Kirk Jones
Sanatçılar: Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale

Sevgililer Gününden Paris’ten 1/5
(15, 92 dakika)
Yönetmen: Pierre Morel

    Sanatçılar: John Travolta, Jonathan Rhys Meyers

MicMacs 3/5
(12A, 104 dakika)
Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet
Sanatçılar: Dany Boon

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.