Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Goldman Sachs büyük ikramiyeleri savunuyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:50

Description

Şirket, 2009 yılına göre maaşlarında ve ikramiyelerinde 16,2 milyar dolar olan çalışanlarını ödüllendirdi; bu rakam geçen yıla göre% 47 arttı.
Ancak Goldman, 2009 yılı için maaş ve yardımlarda ödenen gelir payının% 35.8 olduğunu açıkladı – bunun bir kamu şirketi olarak en düşük olduğu.
Goldman, bankadaki gelirler 2007’de kaydedilen rekor seviyelerin sadece% 2 altına düştüğünü ancak toplam tazminat ve kazançların iki yıl öncesine göre% 20 daha düşük olduğunu belirtti.
Goldman Sachs krizin üstünde ABD Hazinesi’nden 10 milyar dolar almış, ancak o zamandan beri parayı geri ödemişti. Tam yıl boyunca, Goldman, diğer beş büyük ulusal bankanın toplamı olan 15 milyar dolara yakın, 13,4 milyar dolar kazandı.
Banka, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yardım sandığından hayır fonuna 500 milyon dolarlık katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.
İcra Kurulu Başkanı Lloyd Blankfein, sonuçların bankadan “güçlü bir performans” sergilediğini söyledi.
“Bu performans ve daha geniş çevre tanımanın yanı sıra net gelir oranının en düşük seviyeye indirilmesi sağlandı.”
Dünyadaki yatırım bankaları, hükümetler ve şirketler tarafından yapılan bağışlardan ve hisse senedi piyasalarının ve diğer varlıkların fiyatlarının iyileşmesinden faydalandılar.
Goldman’ın ticaret gelirleri “güçlü müşteri odaklı faaliyet” in etkisiyle bir önceki yıla göre “önemli ölçüde daha yüksek” 34,7 milyar dolar iken firma, devralma aktivitesindeki yükselişten de yararlanacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.