Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Harman sınıf savaşına geri dönerek Brown’ı küçümüyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:20

Description

İşçi yardımcıları, 13 yıllık hükümetin eşitsizliği ortadan kaldırmadığını itiraf etti.
Ve yoksullar arasında uçurumun daraltılması için uzlaşmaz bir sürücü vaat edip, oranlara meydan okuyor ve seçimi kazanırsa söz vermişti.
Dedi ki: “Toplum, alt ve üst arasına keskin ve büyüyen bir boşluk bulunmayan eşit bir toplum istiyor” diyor Dün gece İşçi Partisi’ndeki Sol-kanat Pusula grubuna verdiği sözler, sınıf savaşına dönük seçim kampanyası.
Ancak konuşmada, Tories’den küçümseyici bir yanıt geldi. Gölge Kadın Bakanı Theresa May şunları söyledi: “Gordon Brown partisinin bir sınıf savaşına girmediğini iddia etmesinden bir hafta sonra Harriet Harman tam olarak bunu yaptı.
“Gerçek şu ki, İşçi altında sosyal hareketlilik durdu ve zenginler ile fakirler arasındaki uçurum rekor düzeyde büyüdü. Böyle devam edemeyiz.

    “İşçilerin başarısızlığı, tek boyutlu yaklaşımın bir sonucuydu.
“İşyerinin aksine, eğitim başarısızlığı, aile çöküşü ve işsizlik gibi yoksulluk ve eşitsizlik nedenleriyle ilgileneceğiz.”
İşçi seçim şeflerinin seçim kampanyasının yönü üzerinde hâlâ tartışmaya devam ettiği anlaşılmaktadır.
Lord Mandelson, İşçi Partisi’nin geleneksel gönüllü seçmenlerine çekişle “çekirdek oy” stratejisini atmak için Bay Brown’a bastırıyor.
Geçtiğimiz hafta Başbakan, orta gelir grubundaki seçmenleri mahkemeye çekmeye ve İşi “özlem” partisi olarak göstermeye devam ediyor.

    Ancak Bayan Harman’ın dün gece yaptığı retorik, İşçi Sağa doğru ilerlemeye yönelik umutları hala barındırdığını gösteriyor.
Taraftarlar tarafından “bir maddedeki sosyalizm” olarak tanımlanan son Eşitlik Tasarısı, kadınları, engellileri ve konseylerdeki ve diğer kamu kurumlarındaki etnik azınlık üyelerini teşvik etmek için tasarlanan bir düzenleme kanunu getirdi. Ancak dün, İşçi Partisi’nin daha fazla ilerlemesi gerektiğini söyledi.
Londra School of Economics’ten Profesör John Hills tarafından İngiltere’de uygulanan bir sosyal sınıf soruşturması, 13 yıllık İşçi Partisi kuralına rağmen eşitsizliğin hala yaygın olduğunu gösterdi.
Rochdale, Greater Manchester’ı kurban olarak vurgulayan Bayan Harman, raporun bulgularının “bir bireyin yaşamı boyunca eşitsizliğin nasıl biriktiğini ilk kez açıkça belgelediğini ve bir nesilden diğerine taşınacağını” söyledi.

    Sosyo-ekonomik durumun – sınıfın – sürekli eşitsizliği – cinsiyet, ırk veya sakatlığınızdan kaynaklanabilecek ayrımcılık veya dezavantajı belirler. Eşitlik sorunu sadece geleneksel değerlerimize değil, geçmişimizle bağlantılı değil, gelecek için de gereklidir. Kamuoyu eşit bir toplum istiyor – alttan üste doğru esneme ve büyüme aralığı olmayan bir toplum. ”
Raporda ayrıca yoksul çocukların eğitim kariyerinin her aşamasında öğrenmek için daha az hazır olduklarını ve daha kötü yaptıklarını gösteren de anlaşılıyor.
Ayrıca, ülkenin en zengin bölgelerindeki ortalama ömür beklentisinin en fakir kesimden 13 yıl daha uzun olduğunu da belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.