Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Havadan, ‘acımasız’ videolar çağırıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 15:10

Description

Psikolog Dr Linda Papadopoulos tarafından yapılan bu çalışma, çocukların cinsel ve şiddet içeren görüntülere ve TV’deki şarkı sözlerine maruz kaldıklarından zarar gördüklerini söyledi.
Müzik videolarının küçük yaşlarda kızları cinsel tercih ederek onları sağlıksız bir ideal arzusuyla teşvik ettiklerini söyledi – ancak diğer cinsel içeriğin aksine, saat 19’dan önce yasaklanmadı.
Müzik videolarının yanı sıra raporda, dergi, reklamcılık, internet ve video oyunları aracılığıyla gençlerin cinsel içerikli ve şiddet içeren içeriğe daha fazla maruz kaldıkları görülüyor.
Raporda “Her türde müzik kanalları ve videoların kadınları cinsellik ve nesnelleştirdiği bulunmuştur.Kadınlar genellikle kışkırtıcı ve açık kıyafetlerle gösterilir ve cinsel olarak hazırlıklı bir durumdadırlar. Öte yandan erkekler, aşırı erkeksi ve cinsel baskın.
Ekledi: “Bir Pussycat Bebek video, üç yaşındaki, sekiz yaşındaki ve 14 yaşında birine çok farklı şeyler anlamına gelecektir.”
Raporda ayrıca, hükümet iş yerlerinde kucak dansçı kulüplerde, masaj salonlarında ve seks endüstrisinin diğer bölümlerinde reklamcılık işleri yapmak ve İnternet Servis Sağlayıcıları için pro-bulimia ve pro-anoreksi web sitelerine erişimi engellemek için bir yasak çağrısı da yer aldı.
Ayrıca, dergilerdeki resimlerin resimleri için derecelendirme sistemi önerdi; böylece okuyucular, hava eskimesine maruz kalmadıklarını ve “baykuş” başlıkları olduklarını açıkça belirtmek için sözde bayanlar bayrakları için zorunlu bir yaş derecelendirme sistemi olduğunu anlayabiliyorlardı.
Rapor, genç yaşta cinsiyete ve şiddete maruz kalmanın, benlik saygısı düşüklüğüne, görünüşleriyle mutsuzluğa ve genç kızlar arasında sağlıksız cinsel isteklere yol açabileceğini belirtti.
Erkeklerin sahte “aşırı-erkeksi” bir ideal talebinde bulunmaları teşvik ediliyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.