Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Henry FIFA cezasından kurtuldu

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:40

Description

Dünya yönetim organının disiplin komitesi, davayla baş etmeleri için “yasal bir temel” bulunmadığı sonucuna vardı. Karar, Henry’nin bu yaz Dünya Kupası finallerinin herhangi bir maçı için yasak olmaması anlamına geliyor.
FIFA’nın “FIFA disiplin yasasının 77a maddesinde öngörülen ciddi bir hak ihlali olarak değerlendirilemeyeceği için disiplin kurulu, komitenin davayı değerlendirmesini sağlayacak hiçbir yasal dayanağın bulunmadığına karar verdi” dedi.
“Komitenin maç yetkilileri tarafından kaçırılan olaylara karşı yaptırımlar koymasına izin verecek başka bir yasal metin bulunmamaktadır.”
Henry’nin, Dünya Kupası play-off eleme elemesinde William Gallas’ın kararlı hedefi olan hentbolu Cumhuriyet’in Güney Afrika finallerine katılma hayallerini sona erdirdi.
İrlanda Futbol Federasyonu, hedefi kızdırdı ve bir tekrar talep etti, sonra da 33. takım olarak Dünya Kupasına girmesine izin verilmesi önerildi.
FIFA, taleplerini reddetti ancak gelecekte video kanıt kullanma imkânına bir göz atmayı kabul etti ve disiplin kuruluna 32 yaşındaki eski Arsenal oyuncusuna karşı olası eylemleri araştırmasını istedi.
Henry’nin savunması başarıyla FIFA’nın disiplin yasasının komiteye böyle olayları cezalandırma yeteneğini vermediğini savundu.
Mevcut kurallar altında, olası bir yaptırımla bağlantılı olarak, bir golün atılmasını önlemek için yasadışı olarak sadece bir el kullanılmaktadır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.