Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hırsızlıktan dolaşım çağrısı

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:40

Description

Müşteriler tarafından çalınan hırsızlık 2009’da bir üçüncü, geçen yıl 2.914’e kıyasla 100 satış için 3.902’ye yükseldi.
İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC) tarafından yapılan araştırmaya göre, işletmeleri £ 1.1 milyar fatura ile terk eden 498.405 hırsızlıktan hemen hemen bir dakika bulundu.
Ancak yetkililer, gerçek suç oranının pek çok suçun bildirilmemesi nedeniyle potansiyel olarak iki kat daha yüksek olduğunu düşünüyorlar.
Şiddet ve sözlü taciz, ayrıca, müşteriler tarafından ülke çapında en az 22.000 çalışan hedef alındığından önemli ölçüde yükseldi.
BRC’nin Stephen Robertson, polisin ve ceza adaleti sistemindeki diğer kişilerin mağaza suçunu ciddiye almadığını söyledi. Birçok dükkan sahibinin polise güvenmediğini ve bunun sonucunda suçları rapor etmeye zahmet etmediğini söyledi.
Robertson şunları ekledi: “Hırsızları caydırmak ve polis güçleri arasındaki sabit ceza uyarılarını daha tutarlı şekilde kullanmak için daha sert cezalara ihtiyaç duyuyoruz. Hırsızlığa karşı çok fazla ceza ödenmemiş olarak kalmaktadır. Caydırıcılık olarak devalüasyona uğramamaları için daha etkili yaptırıma ihtiyaç duyuyoruz. ceza adaleti sistemi perakende hırsızlığı daha ciddiye almalıdır. ”
Rakamlar, 1,1 milyon personel istihdam eden ve pazarın neredeyse yarısını temsil eden 60 büyük mağazanın BRC incelemesinde ortaya çıkarıldı. Araştırmacılar, hırsızlığı, 10 olaydan dokuzu aşan perakende suçunun en büyük payını oluşturduğunu tespit ettiler.
Ayrıca, fiziksel ve sözlü saldırılar, soygunlar, dolandırıcılık, çalışanların çalınması, vandalizm ve soygun olayları incelendi. Çalışanlara karşı şiddet ve istismarın iki katına çıktığı tespit edildi, her 1.000 personelin 20’sinde bir saldırı oldu.
Robberies, tipik bir cadde olarak neredeyse iki katına çıktı ve 30 mağaza, yılda üç soygun yaşadı. Hırsızlar, 100 çıkış başına 21 olayla yaklaşık üçte bir oranında arttı ve uzun vadeli bir eğilimi tersine çevirdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.