Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

James Cameron kullanıcısının avatarı ve romancı

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:20

Description

Güçlü bir çevreci alt yazı ve daha önce 3 boyutlu bir filmde elde edilmemiş duygusal bir bağlanabilirlik ile Titanic ve Terminator filmleri için en iyi bilinen yönetmen James Cameron, sinematik teknolojide bu çok beklenen deneyle animasyon filmleri için yeni bir kriter belirledi.
Avatar, Jake Sully’nin, iki bacağını da kaybeden ve Pandora’nın uzaylı gezegeni üzerinde uzaylı bir vücuda yerleşerek hareketliliğini kazanma şansını veren bir askerin dokunaklı ve ilgili öyküsünü izliyor.
Yavaş başladıktan sonra, arsa muhtemel bir aşk hikayesi ve manevi bir ikilem içeren, iyi geçmiş bir bilim kurgu yolunu izliyor.
Bu ikiz kardeşinin yarattığı Avatar projesi ile bu tuhaf ve harika dünyaya giren Sully, iki dünyanın çarpışmasına neden olan bir kadın uzaylı Neytiri’ye aşık oluyor.

    Filmin canlı aksiyonu şaşırtıcı özel efektler ile geliştirilmiş olsa da, karakterleri dün gece izleyicileri ile duygusal bir seviyede bağlanmayı başarabilmişti. Leicester Meydanı’ndaki gösterilerde bazılarının gözyaşları bile çizmişlerdi.
Ve çarpıcı Pandora dünyasının projeksiyonu sinema ekranını Cameron’un hayal gücüne inandırıcı bir pencere haline getiriyor.
Yeni 3 boyutlu tekniğin avantajlarından yararlanmak için en unutulmaz sahnelerden biri, çevreyle ilgili mesajını dikkatle izleyen yağmur ormanlarının şaşırtıcı bir tasviriydi.
Ancak, yabancı topraklardaki insan istilasına ilişkin onun alegorik teması, bu devrim niteliğindeki filmde karmaşıklık seviyelerine katkıda bulunuyor.

    İzleyicilerin verdikleri yanıt, görüşmelerde oybirliğiyle “oohs” ve “aahs” ı onayladı.
Sigourney Weaver ve Michelle Rodriguez’in yıldızlarını oynayan Avatar, hayali bir dünyanın kalbine izleyicileri taşıyor ve onları eylemin ortasında patlatıyor.
Patlamalı son savaş sırasında sanki ateş hattında olduğunuzu hissediyorsunuz. Çarpıcı bir verildi.
Geleceğe bakış ve filmler asla aynı olmayabilir.
Stüdyo ambargosu nedeniyle incelememiz anonim kalmayı istiyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.