Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kabine başarısız parselde sessiz

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:55

Description

Downing Caddesi’ndeki Bay Brown’la masanın etrafında oturan bakanlardan en az altısı, kendisini İşçi Partisi lideri olarak devirmek için mahkum edilenlerin suç ortağı olarak seçildi.
Ancak Başbakan sözcüsü, eski bakanlar Geoff Hoon ve Patricia Hewitt’in liderliğindeki meydan okuma toplantısında Brown’un Brown Brown’un hiçbir referansı yapılmadığını söyledi.
Bunun yerine, mevcutları, İngiltere’nin karşı karşıya kaldığı sorunlara, özellikle de soğuk kış havasının uzun süre devam etmesinin yol açtığı bozulmayla uğraşmanın meydan okumalarına “lazer odaklı” olarak uygulamaya çağırdı.
Sözcü, toplantıyı “üniversite” ve iş gibi nitelendirdi.
Ancak bazı kilit Kabine üyelerinin isyancılara destek vermeme karşılığında önceki 24 saatte Bay Brown’dan büyük ödünler aldığı söylendi.

    İş Sekreteri Peter Mandelson, Çalışma’nın seçim kampanyasının tümüyle kontrol altına alınmasından sonra, sayı 10’dan itibaren ortaya çıktı ve dün yayına başladı.
Lord Brown’u Kuzey, şehirler ve kamu sektörü çalışanlarını hedef alan “çekirdek oy” stratejisinden uzaklaştırmaya ikna eden bir işaretle Lord Mandelson, İşçi Partisi’nin “ulusal bir parti” olduğunu söyledi.
Ayrıca şunları ekledi: “İngiltere’nin her yerinde insanları temsil eden bir partiyiz ve İngiltere’nin her yerinde insanlara fayda sağlayan politikalar sunacağız.”
Şansölye Alistair Darling’in hükümetin harcaması ve bütçe açığının ödenmesiyle ilgili sert bir çizgi üzerinde taviz vermiş olduğu düşünülüyor.

    Bu arada genel sekreter Yardımcısı Harriet Harman, önemli siyasi kararlarda daha büyük bir söz aldı. Bay Brown’un, aynı zamanda, kilit kabine rezaleti olan Okullar Sekreteri Ed Balls’un etkisini azaltmak zorunda kaldığı düşünülüyor.
Güç ve prestij konusundaki tartışmalara rağmen, Bakanlar seçmenlerin yarısının Brown Brown’un lideri olmadan daha iyi olacağına inandıkları bir ankete katıldılar – ancak bu sorunun üçte ikisinden daha iyi bir alternatif düşünemiyorlardı.
Çarşamba günkü başarısız darbenin ardından gerçekleştirilen ComRes anketinde ayrıca, sorgulananların yüzde 60’ı, en büyük partilere bölünmüş olan İş’in olduğunu tespit etti.
Seçmenlerin yüzde 50’si Bay Brown’un bir tarafa çıkması halinde İşçi “daha fazla itirazda bulunacağını” ve yüzde 42 oranında katılmadığını söyledi. Bununla birlikte, yüzde 69’luk bir kesim “daha fazla popüler aday olmamasına” inandı.

    Tories’i yalnızca en fazla bölünmüş parti olarak yüzde 17, yüzde 10’u Liberal Demokratlar olduğunu belirtti.
YouGov tarafından yapılan başka bir posta sonrası araştırması, İşçi Partisi’nin Tories’in üç puan gerisinde kaldığını tespit etti. İşgücü yüzde 30, Tories ikilisi yüzde 42, birinciliği 12 puanla tamamladı.
Bu arada, şef plotter Bay Hoon darbe yenilgisini itiraf etti. Dedi ki: “Bence muhtemelen bitti. Bu fırsatı yarattık, başarılı olamadık. “Şu anda Ashfield, Notts’daki seçmen İşçi Partisi tarafından milletvekili olarak atılmak zorunda kaldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.