Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kaçak, ABD departmanında çalıştı

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:30

Description

39 yaşındaki Tahaya Buchanan, iki yıl önce New Jersey’deki evinde kaybolduğu ve kendi Range Rover’ının bir hırsızlık sigortası için düzenlendiği bir aldatmaca üzerinde araştırıldığı anlaşıldı.
Ancak tutuklanmasının önlenmesi için alınan ulusal bir emre rağmen, ABD Dışişleri Bakanlığı Göç Bölümünde kadının çalışması fark edilmeden gitti.
ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), Atlanta, Georgia’da çalışan analistlerinin, bir trafik görevlisinin olağanüstü emri fark etmesinden ve Temmuz ayında tutuklanmasından sonra bile dolandırıcılıktan istendiği halde habersiz kaldı.
New Jersey’deki The Star-Ledger Pazartesi günü, bir sigorta dolandırıcılığı suçundan yargılanması üzerine üç ay gözetim altında kaldı.
İlk suçlamaların yapıldığı New Jersey eyaletindeki Essex İlçesindeki savcılar, kaçağın New Jersey’de yaşarken Vatan Güvenliği için çalıştığını ancak araştırmalar yapılırken Gürcistan makamlarına gönderildiğine inandıklarını söyledi.
Ancak, savcı yardımcısı Michael Morris, Star Ledger’a, tutuklama emrinin çok uzun zamandır fark edilmeden nasıl geçtiği konusunda görevinden ayrıldığını söyledi.
Gazeteye şunları söyledi: “Vatan Güvenliği Departmanı çalışanının dolandırıcı olduğuna dikkat çekerek şaşırtıcı bulduk ve tutuklanması devletlerarası sistemde kalması nedeniyle açık bir ceza emriyle orada nasıl çalışıyor olabileceğini anlamadık. keşfedilmek üzere. ”
USCIS sözcüsü Chris Bentley, ajansın tüm yeni çalışanlar hakkında arka planda kontroller yaptığını söyledi; ancak o zamandan bu yana, tutuklama gibi endişeleri vurgulamaları beklenen işçiler tarafından yıllık olarak kendilerini raporlamaya dayanıyor.
1995 yılından bu yana Vatan Güvenliği Departmanı için çalışan Buchanan’ın nasıl istihdamda bulunmayacağını açıklayabilir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.