Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kar krizi konseyleri rasyon tuz

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:55

Description

İngiltere’de bulunan tuz mayınları yüzey malzemeleri tüketti ve neredeyse “elle ağızdan” seviyelerde olduklarını bildirdikçe, konseylerin çoğu büyük yolları köreltiyordu.
Polis, Middlewich, Cheshire’daki İngiliz Tuzu’ndaki beyaz bir tuz tedarikçisindeki ağır yük arabaları ile uğraşmak için çağrıldı.
Hükümet Çarşamba günü Karayolları Ajansı, Yerel Yönetim Kurumu, Taşımacılık Dairesi (DfT) ve devletin kurduğu bir grup olan – hangi bölgelere öncelikle tuz verilmesi gerektiğine karar vermek üzere – Tuz Cephesini yeniden başlattı.
Warrington Belediye Meclisi, listenin başında olmanın faydalandığını söyledi. Bir sözcü, “Düzenli teslimatlar alıyoruz ve çok yüksek oranlara öncelik verilmiştik, çünkü çok sayıda otobana yakındık, bu hafta üç teslim aldık.”
Fakat diğer konseyler o kadar şanslı değildi. Harrow Konseyi’nin başkan yardımcısı, Londra’nın kuzeybatısındaydı, kumun beklenmesini “oldukça çirkin” olarak nitelendirdi. Belediye meclisi üyesi Susan Hall, bölgenin 1.000 tonluk bir sipariş beklediğini söyledi. “Elimizden gelen şeyleri biz de yapacağız ancak tuz tedarikçileri yükümlülüklerini yerine getirmezse bize manevra için fazla yer bırakmıyor” dedi.
Bir DfT sözcüsü, Salt Hücre kararlarını salt tuz konseylerinin ne kadar bıraktığına, kaç tane yolun taşlamasına ve tahmin ettiği hava şartlarına dayandırdığını söyledi.
Cleveland’daki Cleveland Potash madeni, İngiltere’deki en büyük Cheshire Winsford madeninde olduğu gibi, talebin kapasiteyi aştığını söyledi. Boulby’de, Saltburn-by-the-Sea yakınlarındaki mayınların bir Cleveland Potash sözcüsü, stokların “kimsenin tahmin edebileceğinden çok daha hızlı” tükendiğini söyledi. Bu, Yerel Yönetim Kurumu tarafından da yinelendi.
Konseylerin daha fazla miktarda tuz bulundurmaları gerekip gerekmediğini sorgulayan LGA, Met Office’nin “başlangıçta 2009/10’da soğuk bir kışın yedi şans esnasında yalnızca bir tanesinin olacağını öngördüğünü” söyleyen bir bildiri yayınladı. Bildiride şunları söyledi: “Konsey, geçen Şubat ayında kötü hava koşullarından dersler çıkardı ve yaz mevsiminde yeterli miktarda tuz bulundurmalarını sağlamak için planlamaya başladı. Bu kararların stoklanmasının ne kadar olacağı konusunda konseyler, kumun kendisinin maliyetini ve depolama maliyetlerini, depoların ve güvenliğin muhafaza edilmesini hesaba katın. ”
Geçtiğimiz ay Hükümet, konseylerin altı gün boyunca soğuk havaya son verecek kadar tuza sahip olmasını önerdi. Fakat soğuk çekim, ülkenin bazı bölgelerinde üçüncü haftasına geliyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.