Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kirlilik Üzerinden Yasal Yoldaki Su Şirketleri

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:30

Description

Kampanyacılar, zengin firmaların acil çıkış olarak kullanılabilecek binlerce taşan boruyu izlemek için Hükümet emirlerinden sıyrılmaya çalıştıklarından ötürü kızgınlık duyuyorlar.
En büyük su peronlarından altıı, Çevre Ajansı aleyhine, İngiltere çevresinde 4.193 taşma üzerine kısıtlamalar getiren yasal bir itiraz başlatıyor.
Salı günü Cardiff’te başlayacak duruşma, Ekologların ve Ajansın su şirketlerinin mali ateş gücünden kurtulacağı konusunda baskı oluşturan gruplarla yapılacak iradenin önemli bir testi olarak görülüyor.
Toprak kirliliğini gidermeye yönelik kampanyalar yürüten Deniz Koruma Topluluğu’nun Thomas Bell, “İstedikleri şey, etkili bir şekilde kirletmek için bir lisans” dedi. Bu çıkışlar Kanalizasyonun taşması durumunda arıza emniyetli olarak tasarlanan Kombine Kanalizasyon Taşmaları olarak bilinir.
“Verilen koşullar makul ve su şirketlerinin topluca temyiz etmesi saçma.

    “Düşük riskli olduklarını iddia ediyorlar, eğer bu doğruysa, düzenlenmeleri konusunda herhangi bir problem yaşamamalılar. Kanalizasyon seleflendiğinde sadece acil durumlar için kullanılmaları gerekiyor, ancak düzenli olarak kanalizasyon imha yöntemi olarak kullanıldıklarından endişe ediyoruz “dedi.
İngiltere, ülkenin büyük ölçüde Viktorya kanalizasyon sistemine yardım sağlayan 22.000 STK’nın bir ağına sahiptir ve Çevre Ajansı bunların kaç kez kullanılabileceğini düzenler.
Su endüstrisi son 20 yılda 2,5 milyar £ harcadı ve en kirletici taşkınları yeniden inşa etti ve nehirlerde ve kıyılardaki su kalitesi arttı. Ancak kampanyacılar, sahtekar STÖ’lerin deniz yaşamı ve yüzücüler için hala tehdit oluşturduğuna inanıyorlar.

    Sewage Karşı Sörfçüler Andy Cummings, “Yılda yüzlerce kez neredeyse sürekli deşarj ile gidecek bazı STK’ları biliyoruz” dedi.
“Sistemin sıkılaştırılması gerekiyor, böylece itirazın başarısız olmasını diliyoruz. Çiğ kanalizasyonun su kaynağına akma potansiyeli hakkında konuşuyoruz ve kanalizasyondan arındırılmış sularda banyo yapmaktan kaynaklanan hastalıkların listesi korkutucu derecede uzun ve korkutucu derecede şiddetli. En büyük kaybedenler çevre ve halk olacak “dedi.
Büyük su şirketlerini temsil eden Su UK, kısıtlamaların Çevre Ajansı tarafından aceleyle açıklığa kavuşturulması gereken “battaniye” emrine dayandığını söyledi.
Bir sözcü, “Son beş yılda yaklaşık 2.5 milyar dolar harcadık ve 2015’e kadar başka bir £ 1billion daha gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz. Bu, bu tatmin edici olmayan kanalizasyon taşmaları dizildi.

    “Çevre Ajansı ile çalışıyoruz ve bu işi düzgün bir şekilde sıralamak istiyoruz. Bu STKlar çevre için bir tehdit oluşturmazlar. İzinlerin bir araya getirilme biçiminin uygulanabilir olduğuna inanmıyoruz ve bu yüzden temyiz var “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.