Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kurtarma hızlanır … … ama henüz güvende değiliz.

  • Listed: 9 Ekim 2017 17:00

Description

Bu, bir ay önce yapılan ilk tahminin yüzde 0,1’lik ilerlemesinde ve piyasaların beklediği yüzde 0,2’nin üzerinde bir gelişmedir. Bununla birlikte, uzmanlar ve politikacılar “henüz ormanda değiliz” diye uyarıda bulundu.
Duruşun resmi olarak en derin yanı sıra önceki çeyrek rakamları aşağı yönlü revize edildikten sonra en uzun rekoru kırdı.
Ekonomi, bu durgunluğun yüzde 6,2 oranında daralmasına neden oldu – 30 yıl önce Margaret Thatcher’ın başbakanlığının erken aşamalarında görülen% 6’lık düşüşün ötesine geçti.
Ekonomistler dün yaptığı açıklamada, Ocak ayının kötü hava koşullarının ve 13 aylık bir indirim sonrasında KDV’nin yüzde 17,5’e geri döndürülmesinin 2010 yılının ilk çeyreğinde ticarete neden olacağı yönündeki spekülasyonun ortadan kalkmasına ya da gerilemesine neden olacağı konusunda uyarıda bulundu. geçen yıla kıyasla KDV tekrar yüklenmeden önce ürün satın alanlar tarafından yapay bir şekilde artırabilirdi. Son çeyrekteki hane halkı harcamaları, 2008 başından bu yana kaydedilen en büyük artışa işaret ediyor.

    Gordon Brown sözcüsü, Başbakan’ın büyüme rakamlarını memnuniyetle karşıladığını belirtti; ancak “Gönül için yer olmadığını da biliyor” dedi. Şansölye Alistair Darling, “Bunlar hoş geldiniz figürleri, ancak çok belirsiz zamanlarda yaşıyoruz. Henüz ormanda değiliz. ”
Gölge Başbakan George Osborne, rakamların Tory’nin İngiltere’nin 178 milyar sterlinlik açığının üstesinden gelmek için daha hızlı hareketi gerektirdiğini doğruladığını söyledi.
O, “Geçen yılki büyüme rakamlarının yukarı yönlü revizyonu hoş geldiniz. Muhafazakar argümanı, Gordon Brown’un çalıştırdığı borçlarla başa çıkmak için şimdi bir başlangıç ​​yapmamız gerektiğini güçlendiriyor. Ekonomiye güvenimizi nasıl geri getireceğiz, “dedi. Darling ve Liberal Demokrat Vince Cable, aşırı hızlı Tory harcamalarının toparlanmasını bozabileceğini iddia etti.

    Bay Cable, “Ekonominin önceden tahmin edildiğinden daha fazla büyüdüğü haberi olsa da, İngiliz ekonomisi hala kırılgan. Bu iyi bir rakam değil. ”
Ulusal İstatistik Bürosu’nun en son çıktısı, toplam ekonomik verinin dörtte üçünden fazlasının son sonuçlarını oluşturacak şekilde analiz edilmesine dayanıyordu. 30 Mart’ta güncellenmiş rakamlar yayınlayacak.
ING Ekonomisti James Knightley dün rakamlarının cesaret verici olduğunu ancak mevcut çeyrekte kötü bir şekilde başlamış olduğunu söyledi. “İngiltere’nin 2010 yılına girmesini umduğumuz ivme zaten düşüyor olabilir” diye ekledi.
İngiliz Ticaret Odaları’ndan David Kern, “Bu yılın ilerleyen döneminde gerilemenin riskleri halen ciddi. Aktif politika müdahalesi yine de gereklidir. Her ne pahasına olursa olsun çift eğimli bir durgunluk önlenmelidir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.