Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kuzey Denizi’nden yeni gelen 20 milyon dolarlık çekirdek darbesi

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:45

Description

Asya’da büyük bir varlığı olan petrol ve doğalgaz grubu, Serica Energy ile anlaşmayı kabul etti ve bu blokta yüzde 50 faiz tutacak. Premier, bloğun çalışmasını devralacağını ve bu yılın ilerleyen saatlerinde analistlerin 20 milyon dolara (12.460.000 pound) maliyete getireceği tahmininde bulunarak bir keşif finansmanı sağlayacağını söyledi. Hareket, Premier’in geçen Mayıs ayında Kanada’nın Oilexco şirketinin Kuzey Denizi’ndeki petrol ticaretini 345 milyon £ karşılığında satın alması üzerine kuruldu.
Genel Müdür Simon Lockett, “Oilexco’nun satın alınmasından sonra, Kuzey Denizi’nin bu bölümünde yeni bir temel alan inşa ediyoruz. Bu, kısa vadede rezervleri eklemek için mükemmel bir fırsat. “Premier’in hisseleri 1209p’ye 50p yükseldi.
RBS analisti Phil Corbett şunları söyledi: “Bu, 2010 arama programını güçlendiriyor ve mevcut mevcudiyetini inşa etme hırsını bayılıyor.”
Oriel Securities Richard Rose şunları söyledi: “Bölgede bir gaz keşfinden para kazanmak için yeterli altyapı var.

    “Bu, Kuzey Denizi mevkiinde Premier binası yaparak ve keşfedilen kaynak tabanlarında bulunanlara benzer teknik ve jeolojik niteliklere sahip arama potansiyellerini hedef alan mantıklı bir hamle.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.