Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Milletvekilleri polis güçlerinin subaylarda büyük kesintilere uğraması gerektiğini söylediler

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:00

Description

Tahminlere göre, tahminlere göre, bütçeler yüzde 10 azaltılırsa yaklaşık 6000 subay gidecek ve bazı üst düzey subaylar bunun iki katına çıkartılacak.
Commons İçişleri Komisyonu tarafından hazırlanan bir rapora göre, finansman sıkışıklığı nedeniyle bazı bölgelerde Nisan ayına kıyasla daha düşük haneye sahip olacak ve tüm güçler önümüzdeki yıl “önemli” indirimler yapmak zorunda kalacaklarını açıkladı.
Ayrıca, Hükümetin son 5 yılda İngiltere ve Galler’de toplamda bir artışa imza atan polis numaraları ve rakamlarına sahip olmasına rağmen toplamda dörtte birinin – bir düzineden fazla – sayıları kesmiş olduğunu tespit ettiler.
Gölge Ev Sekreteri Chris Grayling, “Bu, hükümetin polis numaraları üzerinde tamamen ikiyüzlü olduğunu gösteriyor.
“Poliçeyi mali açıdan korumakta olduğunu iddia ediyor ancak sahnelerin arkasında, ülkenin birçok yerinde memur sayısını azaltmakta olan kesintiler yapılıyor.

    “Her zaman bir şey söylüyor ve başka kimsenin bakmadığı umuduyla görünüyor”
İçişleri Komitesi raporunda bugün beşli yıllarda polis memurlarının yüzde 4.8, destek personelinin yüzde 15.49 oranında yükseldiği görüldü.
Ancak rakamlar önemli derecede değişti; 43 kuvvetin 13’ünde subay, yüzde yedi kadar azaldığını bildirdi.
Suffolk, Nottinghamshire, Londra, Durham, Humberside, Kuzey Yorkshire, Güney Yorkshire, Surrey, Avon ve Somerset, Kuzey Galler, Güney Galler, Staffordshire ve Warwickshire bölgelerinde sayılar düştü. Çoğu azalma, sivillerin arka ofis işi gibi görevleri devraldığı para tasarrufu hareketlerini izledi. Fakat azınlıkların bir kısmı, fon açığı yüzünden kesintiler yapmak zorundaydı.

    Raporda, “Şahitler ayrıca, görevli sayılardaki artışın, özellikle terörle mücadele alanında, eğilimleri belirsiz kılan ve herhangi bir noktadan çekilebilecek hibe desteğiyle ilgili belirli haklarda artışın bir ürünü olduğuna dikkat çekti.”
Milletvekilleri, gelecek için finansman ile ilgili “belirsizlik” var, buna resesyon ve hükümetin ulusal borcun üstesinden gelmek için harekete geçmesi bekleniyor “dedi.
Bazı güçler önümüzdeki mali yıl 2010-11 için işgücü kesintilerini zaten planladı.
Milletvekilleri, Baş Polis Memurları Birliğinin, bütçeler yüzde beşten fazla olursa, üniformalı subaylar üzerindeki harcamaları korumak için “mücadele edeceği” iddialarına “karşı çıkmak için herhangi bir neden bulunmadı”. Acpo, toplam harcama kesiminin yüzde 10’unun üniformalı personel bütçelerinden 260 milyon pounda, 5.800 polise, eşit olacağına ve örgütün cumhurbaşkanı Sir Hugh Orde polis harcamalarının yüzde 20’ye kadar düşebileceği konusunda uyarıda bulunacağını tahmin ediyor.

    Milletvekilleri, verimlilik tasarruf güçlerinin arka ofis işlevlerini düzene sokarak veya diğer bütçeleri keserek yapabileceği bir “limit” olduğunu söylüyor. Bu nedenle güçler, gerekirse daha az para ile yönetmenin bir yolu olarak daha küçük bir iş gücü ile çalışmasına izin verecek “yenilikçi” çalışma yöntemleri izlemelidir.
Bunlara uzun vadeli “önemli miktarda tasarruf” getirebilecek ancak daha fazla Hükümet nakit ihtiyacına yol açacak daha fazla güç işbirliği ve birleşmeler yer alıyordu.
Milletvekilleri ayrıca, güç vererek, belediye vergisi yoluyla nakit artırma özgürlüğüne destek verdiler.
Polis Bakanı David Hanson, polis kaynaklarının 1997 yılından bu yana reel olarak yaklaşık yüzde 20 oranında arttığını ve memur sayılarının her zaman yüksek olduğunu söyledi. Gelecek yıl fonlama yüzde 2,7 oranında artacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.