Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Nevada Üçgeninin Gizemi

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:35

Description

Oradaki uçaklar, Nevada Üçgeni olarak adlandırıldı ve gemileri ve uçakları kaybetmek için rezil olan bir okyanus kuşağı olan Bermuda Üçgenini yineleyen çok sayıda uçak kayboldu.
Son 60 yıl içinde kaç tane uçuşun Nevada Üçgeninde kaybolduğunu kimse bilmiyor.
Çökme alanları, çöl ve dağın uzaktaki çorak topraklarında nadiren keşfedildi; bu da, 25.000 milimetreden fazla insanın yaşadığı ülkede uzanıyor.
Ancak spekülasyon, toplamın 2000’den fazla olmasıdır.
Komplo teorisyenleri uzun süredir bu kadar çok uçuşun ortadan kaybolduğu nedenini iddia ettiler Amerika’nın en ihtişamlı arazisi alanındaki varlığa bağlı – Alan 51, UFO’ların yabancı pilotların cesetlerinin bulunduğu iddia edilen çok gizli hava üssü derin dondurulmuş depolarda saklanır.

    ABD Hava Kuvvetleri, şüpheli davetsiz misafirleri vurmaya hazır astar uçaklarıyla korunan Alan 51’deki gizemli süper hızlı Aurora da dahil olmak üzere en gizli prototip uçağını da test ediyor.
Çökmelerle ilgili gerçeği ancak çok daha yalın bir hale getirdi. Yeniden başlayan canavar Steve Fossett, Eylül 2007’de Nevada Üçgeninde yok oldu.
Başlangıçta, milyoner Fossett’in ortadan kaldırılmasıyla ilgili teoriler, kendi ölümünü taklit ettiği fikrini, Area 51’in en gizli uçaklarından veya hatta uzaylılar tarafından kaçırıldığı iddiasıyla aşağı vurulduğu şeklindeki önerisini içeriyordu.
Fossett’in uçakları kaybolduktan sonra bir yıldan uzun bir süre sonra keşfedildiğinde, uzmanlar kazanın en olası sebebini bir araya getirebildi.

    Yeni bir Kanal Dörtlü belgeselinde, arkadaşlarının kısa bir sevinç uçuşu olarak düşünen bir tek motorlu Bellanca Super Decathlon’da yola çıktıktan sonra pilota görünüşte neler olduğu araştırılıyor. Daha önce hiç canlı görmemişti. Yabancılar ya da çok gizli uçaklar kurbanı olmanın ötesinde, ölüm nedeni ve bölgedeki aşırı sayıda çarpışmanın nedeni sadece ucube hava idi.
Üçgen’in garip coğrafyası ve iklimi, hava taşıtlarını gökyüzünden atabilen eşsiz atmosferik koşullar yaratıyor.
Hızlı hareket eden Pasifik rüzgarlarının ve dik dağların kombinasyonu, yükselen uçakları gönderebilen ve ardından yere çökmesine neden olan roller-coaster etkisi olan Mountain Wave adı verilen bir fenomen üretir.

    Sierra Nevada’nın 5.000 fitin üstünde ve bazı tepelerin 14.000 ft’ye ulaşmasıyla, hava-yakıt karışımı da o kadar ince olabilir ki, düşük seviyeli uçuşlarda dahi motor gücü kesilir.
Fossett’in durumunun iklim koşullarının 400mph’lik bir alçalma yarattığı düşünülüyor. Uçakları sadece 300mph’lik maksimum bir hızda tırmandı. Aradaki fark mahkum edildi.
Hava kazası uzmanı Craig Fuller, yüzlerce kaybolan hafif uçak dışında, B-24 Kurtarıcılar, B-17 Uçan Kaleler ve P-38 Aydınlatmalar gibi birçok askeri savaş uçağıyla ilgili çökmelere rastladı.
Gönüllü Havacılık Arkeolojik Araştırmalar ve Araştırma Grubu’nda çalışan Fuller, bölgede uçarken kaç tane uçak kaçtığını söyleyemez.

    “Size kesin rakam veremem. Kimse bilmiyor, hükümet daireleri bile değil “dedi.
Fakat 75’den fazla kaza bölgesini ziyaret etti ve hava tarihçisi John Lopez’in yardımıyla Fossett’in uçağı ile aynı alanda kaybolan uçuşların çoğunu inceleyebildi.
Üçgen’le ilgili hikayelerden biri, dağlarda bir B-24 bombacının çöktüğü 1943 yılına dayanıyor. Eş pilot Yeraltı Teğmen Robert Hester’ın babası Clinton, uçağı bulmaya kararlıydı.
Fuller, “Her yaz oğlunu aramak için Sierras’ta geçirdi” dedi.
Clinton herhangi bir iz bulmadan öldü. Fakat bir yıl sonra, 1960’da bir anket ekibi bombardıman uçağını uzak bir gölde buldular. Şimdi Hester Gölü olarak biliniyor.

    Fuller, Ordu savaş filosunun dağlarda kaybolmasının ardından 1941’de emniyete paralel olan Lt Leonard C Lydon’un başka bir örneğini aktardı.
P-40’ının uzaktaki Sequoia ve Kings Canyon ulusal parklarına indiği yere bir kilometre uzakta olduğunu gördü.
Fakat bugüne kadar enkaz bulunamadı.
Nevada Üçgeninin Gizemi (Kanal Dört, yarın saat 8’de).

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.