Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama, krizden yardım sözü verdi

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:20

Description

ABD’nin iyileştirilmemiş komşusuna ABD’nin sorumluluğu olduğunu söyledi.
Obama, Beyaz Saray’da eski cumhurbaşkanları George Bush ve Bill Clinton ile bir araya geleceklerini açıkladı. Onları, Haiti’ye yardım etmek için özel bağış toplama çabalarına öncülük etmesi için seçti.
Tüm dünyanın hükümet ve Haiti halkıyla birlikte olduğunu ve ABD’nin yardımın ülkeye aktığını söyledi.
ABD’li en üst düzey yetkili ABD’li askeri yetkili, depremzedelere yardım dağıtmak ve olası ayaklanmaları önlemek amacıyla Haiti’de 9 bin ila 10,000 arasında birliklerin bekleneceğini söyledi.
Amiral Mike Mullen, ABD askeri görevlilerinin ne kadar yardıma ihtiyaç duyabileceğini belirlemesi nedeniyle toplam Amerikan varlığının artabileceğini de belirtti.
ABD Savunma Sekreteri Robert Gates, birincil hedefin mümkün olduğunca çabuk yardım dağıtmak olduğunu söyledi. Böylece insanlar umutsuzluk içinde şiddete başvurmadılar “dedi.
Bay Gates, askeri planlamacıların yiyecek ve su paketlerini havadan atmaya gönülsüz olduğunu, çünkü ayaklanmaya neden olabileceğini söyledi. Haiti’nin ağır yaralanan deniz limanı ve sıkışmış havaalanı nedeniyle deniz ve hava yoluyla malzeme getirmek zor oldu.
Bu arada, George Clooney’nin, Haiti depremzedeleri için nakit para toplamak için ABD’li birçok televizyon istasyonu tarafından yönetilen tüm yıl boyunca bir yardım etkinliğine katılmak olduğu ortaya çıktı.
MTV Networks tarafından yayınlanan bildiride, Haipe Hope’un uluslararası alanda 22 Ocak’ta gösterileceği belirtiliyor. Haiti doğumlu şarkıcı Wyclef Jean, New York’taki şovun başında olacak ve aktör George Clooney Los Angeles bölümüne ev sahipliği yapacak. CNN’den Anderson Cooper Haiti’de olacak. Müzikal performanslar ve ünlü görüntüler olacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.