Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama, ‘zenci’ teklif özürlülüğünü kabul ediyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:15

Description

Bay Reid, 2008 yılındaki uzun kampanya sırasında, Başkan Obama’nın neden başkanlığı aramasını ve kazanabileceğini tartışırken yorumları açıkça belirtti.
Obama hızlı bir şekilde özrü kabul etti: “Anladığım kadarıyla, kitap kapalıdır.”
Bay Reid’in yorumları, Obama’yı ilk dönem Illinois senatöründen Amerika’nın ilk siyah başkanlığına yükselten seçim hakkında yeni bir kitapta yayınlandı.
Kitaptaki alıntılar Atlantik web sitesinde görüldükten sonra Bay Reid, “böyle kötü bir kelime seçimi” konusundaki pişmanlığı ifade eden bir bildiri yayınladı.
“Tüm Amerikalıları, özellikle de Afrikalı Amerikalıları uygun olmayan yorumlardan dolayı rahatsız ettiğim için içtenlikle özür dilerim” dedi.
Obama, Senato ve gündemindeki liderliğiyle hem liberallerden hem de muhafazakârlardan gelen hayal kırıklığının ortasında zoraki bir tekrar seçime uğrayan Bay Reid ile konuştuğunu söyleyen bir bildiri yayınladı.
Bay Reid’in ofisi ayrıca özür dilemek için çeşitli sivil haklar liderlerine telefon ettiğini söyledi.
Time Dergisi’nden Mark Halperin ve New York dergisi John Heilemann’ın Oyun Değişimi adlı kitabına dâhil edilen kendi diliyle ilgili açıklamaları, Obama da dahil olmak üzere kampanyaya katılan 200’den fazla kişiyle yapılan röportajlara dayanmaktadır.
Yazarların kaynaklarına anonimlik tanınmış ve yazarlar olayların, notların ve transkriptlerin doğrudan bilgisi ile ilgili olanlarla yapılan görüşmelerden öykünün çoğunu yeniden kurdular. Kitap Pazartesi günü yayınlanacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.