Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Osteoporoz: Gevrek kemikler uyuşturucu skandal

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:20

Description

Hükümet’in uyuşturucu tahsis eden organı, kırılgan kemik hastalıklarının erken safhasındaki kadınlara yalnızca mevcut en ucuz ilaç verileceğini söyledi.
Ulusal Sağlık ve Klinik Mükemmellik Merkezi (NICE), korkunç yan etkilere maruz kalan beş kadından birinin, kemiklerinin bozulmasına kadar daha değerli ve etkili ilaçların kullanılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.
Doktorlar ve yardım kuruluşları dün gece dehşete düştüğünü söyledi. Kırıkların önlenebileceği ve yılda yaklaşık 350 sterline mal olan ilaçların iğrenç olduğunu ve kırıkların tedavisinde yılda £ 2billiona malolduğunu söylediler.
Kemik İlaç Profesörü Juliet Compston kararın tamamen para kazanmak için yapıldığını söyledi.

    NICE, osteoporozun tedavisi ile ilgili kılavuzları hazırlamak için iki yıldan fazla zaman harcadı.
50 yaşın üzerindeki iki kadıntan birinde beş erkekten birinde kırık var. Kılavuzlar yalnızca osteoporozlu postmenapozal kadınların tedavisini kapsar ve erkekleri dışlar. 60-64 yaşlarındaki kadınların durumları çok şiddetli değilse alendronat gibi yılda 20 sterline kadar bir ilaç almak zorunda kalacakları anlamına geliyor.
Ancak buna tahammül edemezlerse, tolere edebilecekleri daha pahalı bir ilaç alamadan önce kemik yoğunluğunun yüzde 60 oranında azalması gerekir.
Ulusal Osteoporoz Derneği: “Bu esnek ve etik olmayan. Yılda 300.000 kırılganlık kırmasına yol açan bir durumu tedavi etmek için klinisyenleri gereksiz yere sınırlı seçenekler bırakmaktadır.

    “Çok çeşitli maliyet etkin osteoporoz tedavileri var. Her hasta farklıdır ve ihtiyaçlarını en iyi karşılayan terapiye ihtiyaç duymaktadır. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.