Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Pankreas kanseri: Hayatta kalma mücadelemiz

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:35

Description

Çoğu GP’nin ameliyatlarında ortalama sekiz yılda bir görüleceği bir kanser. Birkaç kişi semptomların ne olduğu konusunda fikir sahibi ve bu kadar belirsizdir ki doktorlar bile hastalarının cesetlerinde neler olup bittiğini nadiren tahmin ederler.
Ancak kanserle ilişkili hastalıklardan ölen beş kişiden biri öldü. Son yıllarda pek çok kanser tedavisinde büyük ilerlemeler kaydedilirken, aktör Patrick Swayze’yi bu yılın başında öldüren pankreas kanseri için 40 yıl içinde hayatta kalma oranı neredeyse kaymış durumda.
Birleşik Krallık’ta her yıl 7,600’den fazla kişiye teşhis konuyor. Yaşlı bir kanser imajına rağmen, yaklaşık 1.500 yaş altı 50 yaşın altındadır. Gerçekten şok edici olan şey, teşhisten bir yıldan sonra 10 kişiden sadece biri veya ikisinin hala hayatta kalmasıdır. Sadece 100’de üçü beş yıllık dönüm noktasına ulaşacak.

    100’ü şanslı üç kişiden biri olan 38 yaşındaki Suzette Smith, tanı konusunun beşinci yıldönümünü Küba’da kocası Michael ile geçiren ikinci bir balayı kutlamasının ardından hayatta kalıyor “Pankreas kanseri tutsakları kabul etmiyor” diyor.
Kemiklerinde olan kanseri, son üç buçuk yıl boyunca resmi olarak terminal olarak teşhis edildi.
Ne yaşadığı Portsmouth’daki doktorları, ne kadar çok öngörüde bulunmadığı için ne kadar geride kalabileceğini tahmin etmekten çekiniyor ancak Suzette şu ifadeyi kullanıyor: “Belki de bu kanser hakkında çok şey bilinmeyen nedenlerden biri, çünkü öyleyse masalı anlatmak için azımızı dolaştım.

    “Göz kamaştırıcı bir kanser değil, gençken özellikle yalnız bir teşhis – yalnızca 32 yaşındaydım. Kanser de arkadaşlarınızın az tanıdığı bir şey olduğunda, kabul ve tartışmayı daha da zorlaştırıyor.
“Benden sonra hayatta kalmak için daha iyi bir şansa sahip olmak bu değişmeli.”
Danışman cerrah Hemant Kocher, Kanser uzmanı pankreas kanseri uzmanı ve bu konuda farkındalığı artırmak için vokal bir kampanyacı, her yıl İngiltere’de kanser araştırması ve tedavisi için harcadığı milyarlarca kilogramın adil bir payı olduğunu söylüyor. hastalık.

    Kocher, “Önümüzdeki 12 ay içinde Birleşik Krallık’ta 7000 kişi öldü, ancak tüm kanser kaynaklarının yalnızca% 1’i pankreas kanseri araştırmasına yöneliyor” dedi.
“Pankreas kanseri tanısı konduktan sonra ortalama yaşam beklentisinin sadece altı ay olduğunu düşünmek şok” dedi ve bu rakam son 40 yılda değişmedi.
“Sahip olduğumuz sınırlı kaynaklarla çok şey öğrenebiliriz, hızlı ve önemli bir etki yapmak istiyorsak, daha fazla yatırım hayati önem taşır.
Aksi halde çok az değişiklikle 40 yıl daha risk altındayız “dedi.

    Pankreas karnın hemen altına oturur ve sindirim enzimleri ve hormonlar üretir.
Vücuttaki derinlerde yattığı için, pankreas tümörleri gelişme eğilimi gösterirler; bu belirtilere neden olmaz. Birçok hasta, kanser teşhisi konmadan önce şeker hastalığı, safra taşı veya karaciğer arızaları gibi problemler için araştırılır ve genellikle tümör varlığına ihanet eden ultrason taraması yapar.
Özellikle kanser diğer organlara yayıldıktan sonra tedavi oldukça sınırlıdır.
Yaşam kalitesini artırmak için tümörün bir kısmı kaldırılabilir ve kemoterapi genellikle hastalara birkaç ekstra kıymetli aylık ömür sunmak için kullanılır. Hastalığın sebepleri hakkında çok az şey bilinmektedir.

    ULUSAL SADECE Pancreatic Cancer UK, farkındalığı artırmak için zorlu kampanyalar yürütüyor ve ilk milyonunu yükseltmeye yakınıyor; bu miktarın bir kısmı, Tıp ve Bilim Danışma Kurulu’nun rehberliğinde, hakemli araştırma ve diğer projeleri finanse etmek için kendi araçlarını geliştirmeye harcanıyor .
Hastalıkla yaptığı beş yıllık savaş sırasında sadaka için düzenli olarak para toplayan Suzette Smith şunları söylüyor:
“Arka planım kimyada ve kansere teşhis edildiğinde araştırma ve geliştirmede analist olarak çalışıyordum.
“Bu hastalığın araştırılmasına ve tedavi yöntemlerinin bulunmasına az sayıda kaynak ayırdığımı fark ettiğimde gerçekten dehşete düştüm.

    Aslında yaptığım ilk şey, tümörümün sahipliğini hastaneye vermek için bir form imzalamaktı.
“Dünyanın her yerine gönderildi ve araştırma için sayısız kan örneği verdim, bu kansere çok fazla insan kaybettik ve ciddiye almayı hak eden bir hastalık.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.