Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Plot bir çay fincanı fırtınası – Brown

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:30

Description

David Miliband ve Jack Straw’ın da bulunduğu, kıdemli bakanlardan oluşan bir grup, kürtaj darbesinin güvence altına alındığını iddia eden bir BBC raporunun reddedildiğini söyledi.
Eski Kabine bakanları Geoff Hoon ve Patricia Hewitt Çarşamba günü Bay Brown’un liderliğinde gizli bir oylamayla çağrıda bulundukları için Çalışma Milletvekilleri’nden gelen az destek aldı ve Perşembe günü Straw darbe girişimini “battı” ilan etti.
Bay Brown, Londra’nın merkezinde Hükümet’in büyüme stratejisini başlatırken “kar fırtınası planı” hakkında şaka yapma konusundaki güvencelerindendi.
“Yürek yalın, dün bugün burada olacağımı düşünmedim,” dedi kahkaha atmadan önce izleyicilerine: “Bunu Southampton’da başlatmam gerekiyordu, ancak hava bu durumu durdurdu.”
Bay Brown, “ön cephesinden” devam edeceğini ve “düşündüğümü söyleyeyim, bazen popüler değil olsa bile” dedi.
Bazı bakanlar, darbe girişimi karşısındaki yavaş tepkileri ve Başbakanlık görevine yaptıkları ılık ifadeler üzerine eleştirilere maruz kaldılar. Birçoğu tarafından potansiyel bir halef olarak görülen Dışişleri Sekreteri Bay Miliband, destek vermeyi en son beyan eden kişi, Bay Brown’un liderliğinin tehdidinin kırıldığı haberi neredeyse yedi saat sonra geldi. O zaman bile, Başbakanla yakın çalıştığı ve “liderlik ettiği bir İşçi Hükümeti için yeniden seçim kampanyasını” desteklediğini söyledi.
Bay Miliband, dün gece BBC tarafından atanan altı kabine bakandan biriydi ve çizicilerin doğru şartlarda Bay Brown’a karşı savaşmaya hazır olacağına inanıyorlardı. Diğerleri Lider Lider Harriet Harman, Adalet Sekreteri Straw, Uluslararası Kalkınma Sekreteri Douglas Alexander, Savunma Sekreteri Bob Ainsworth ve İskoç Sekreteri Jim Murphy’dir.
Bay Miliband, girişime hiçbir bakanın katılmadığı konusunda ısrar etti. “Savaşmak için bir seçim var, Gordon bizi içine götürüyor, liderliği altına almaya kararlıyız ve bunun içine sıkışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.
Ancak, geçen Eylül ayında Ainsworth’a yardımcı olarak istifa eden İşçi Merkezi Eric Joyce, Bay Hoon ve Bayan Hewitt’in partide üst düzey yetkililer tarafından yumurtalı olduğuna inandığını söyledi. “Sanırım İşçi Partisi’nin üst ucunda bir ya da iki aristokrat var ki onlar partinin önderliğini devralabilecekleri cinsten davranıyorlar, artık bittiğini düşünüyorum” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.