Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis memurları, imha edilmek üzere teslim edilen silahları sattı

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:35

Description

47 yaşındaki Maurice Allen ve 42 yaşındaki PC Damien Cobain, bir kamu görevlisinin suiistimal edilmesinden dolayı yalvardı.
Allen ayrıca 16 hırsızlık olayıyla karşı karşıya ancak dün kısa bir mahkeme duruşması sırasında bu suçlamalardan memnun olmadığını dile getirdi.
Parite yine gelecek ay Newcastle Crown Court’ta görünecek.
Geçen yıl Şubat ayında başlatılan Durham Constabulary tarafından yapılan iç soruşturma sonrasında tutuklandı ve görevden alınmışlardı.
Bir çiftlikhanedeki bir hırsızlık olayıyla ilgili rutin bir soruşturma izledi. Firma dedektife, baskında çalınan eşyalardan birinin bir tüfek olduğunu söyledi.
Silahın geçmişi hakkında sorular sorulduğunda, adam polisten aldığını söyledi. Çekler, tüfeğin önceki sahibinin güvenli bir şekilde elden çıkarılması için polise teslim ettiğini ortaya koydu.
İddia, kuvvetin profesyonel standartlar departmanı tarafından teslim edilen silahların yeniden satıldığı yönündeki iddialara yedi aylık bir soruşturma başlattı.

    İç soruşturma Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu tarafından denetlendi,
Kapsamlı soruşturma tüm silahların izini sürüyor. Kıdemli subaylar, ateşli silahların hiçbirisinde suçta kullanılmadığına halka güvence verdi. Bazı durumlarda silahlar, başta av tüfeği olmak üzere lisanslı silah meraklıları izlendi.
Wearside’ın Houghton-le-Spring’teki Allen, yaklaşık 29 yıldır Durham Constabulary ile birlikte çalışıyor. O, Kuzey Durham merkezli eski bir ateşli silah lisans yetkilisidir.
Sunderland’ın Cobain, Durham Constabulary ile sekiz yıl hizmet verdi ve doğu Durham’da ateşli silahlar konusunda çalıştı.
İki polis memuru soruşturmanın ilk aylarında tutuklanmış ve soruşturma devam ederken görevden alınmıştı.

    Bir önceki duruşmayı takiben, kuvvetin mesleki standartlar bölümünden Dedektif Baş Müfettiş Mick Nail, “Tüm silahlar hesaba alındı ​​ve daha önce polis tarafından soruşturulmuş kayıtlı av tüfeği veya ateşli silah sertifika sahipleri tarafından satın alındı.” Dedi.
O, “İlgili ateşli silahlardan herhangi birinin herhangi bir suç faaliyetinde kullanıldığını önerecek hiçbir şey yok” dedi.
Dün, Newcastle Kaydedici, Yargıç David Hodson, davayı 26 Şubat’a kadar erteledi. Yargılama yapan Kingsley Hyland, Crown’un hırsızlık suçlamalarını sürdürüp sürdürmeyeceğini düşünmek istediğini söyledi.
Bay Hyland şunları söyledi: “Bunu belirlemek için biraz zaman alacağım. Kamu yararına hizmet edip edemeyeceğimize bakmamız lazım “dedi. Son yıllarda, silahlar af kaldırdı ve halkı silah satmaya teşvik etmek polisin silahsız suç stratejisinde önemli bir unsur oldu.

    Soygunlarda çalınan birçok silah, özellikle av tüfeği silahlı soygunlarda ve diğer suçlarda kullanıldı.
Polis, silahların güvenli bir şekilde elden çıkarılmasının tehlikeli suçluların eline düşme riskini azalttığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.