Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

RBS şefi: Ailem fazla ödediğimi söylüyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:50

Description

1.2 milyon sterlinlik ücret alan yeni CEO İdari Stephen Hester, Sir Fred “The Shred” Goodwin’in devrilmesinden sonra vergi mükelleflerine ait yüzde 84 oranındaki RBS’ye katıldı.
Bay Hester, banka bonuslarını savunarak ve kendi mega anlaşmasının sadece “gidiş oranı” olduğunu öne sürerek City ödemesi karşısında kızgınlığını yeniden ateşledi.
RBS, bankacılık krizinin yüksek seviyesinde milyarlarca kilo kamu parasının enjeksiyonuyla çökmekten kurtarılmıştı.
Bay Hester üç yıl içinde bankanın hisse fiyatını iki katına çıkarırsa, ücret ve ikramiyeleri £ 9.6million alacak.
Dün Commons Hazine Komitesine: “Anneme ve babama ödememi bildirirsen, bu da çok yüksek olduğunu söylerdi, bu yüzden bazı insanlar bana bankacıların bakış açısına sahipler.”

    Ancak şunları ekledi: “Ödemem hakkında söylediklerim, gidiş oranı ne olursa olsun almakta memnun olacağım.”
Komite başkanı ve İşçi Partisi Genel Sekreteri John McFall, Bay Hester’ı “İngiltere’nin en çok ücret alan kamu görevlisi” olarak damgaladı.
Protesto etti: “Ambalajın büyüklüğü orada olanlarla senkronize değil” dedi.
Mecburi mükelleflerin yüzde 43’ü olan Lloyds Banking Group’un CEO’su Eric Daniels, bankanın ikramiye alma kararını savundu ve çoğu personelin ortalama 25.000 £ maaş ve 1.000 £ ikramiye kazanması konusunda ısrar ettiler.
Devlet destekli bankaların ikramiye ödemeleri gerekip gerekmediğini anlatan Milletvekillerine şunları söyledi: “Bahsettiğim ikramiye alıcıları sizin ve benim gibi insanlar. Göreceli olarak mütevazi maaşları var. ”

    Lloyds’un en son raporunda, Daniel’in geçen sene 1.035milyon lira, 2007’de 1.77milyon liraya kadar bir temel ücret aldığını gösterdi.
Bu sene bonusundan feragat ediyor.
Sözcüsü, daha sonra, Bay Daniels’ın iyi ödemediğini önermek istemediğini vurguladı ve şunları söyledi: “O, insanların büyük çoğunluğundan çok daha fazlasını ödediklerini ilk kabul ediyor.”
Bay Hester ayrıca RBS’de £ 1.5 milyar olacağı öngörülen ve önümüzdeki ay kararlaştırılacak ikramiye kararı da savundu.
Kısa sürede açılacak olan tampon Wall Street banka bonuslarının İngiltere’deki bankalar tarafından takip edilmesi yönünde baskı oluşturacağı endişeleri arasında geliyor. Bu sene ayrıca prim ödemeyen Bay Hester, RBS’nin ne kadar ödemek istediğini söylemenin “sorumsuz” olacağını söyledi.

    RBS’nin “piyasaya mahkûm” olduğunu vurguladı, ancak bankaların gücünü geri kazanmasını sağlamak için eğilimler minimum “motive edici ve iyi elemanları tutmak” ile uyumlu olacağına söz verdi.
Devlet Kuzey Rock başkanı Gary Hoffman milletvekillerine görevlileri için henüz ikramiye konusunda herhangi bir karar alınmadığını söyledi.
MP Nick Ainger, vergi mükellefleri sayesinde RBS bankacılarından “işini kazanmış ve şimdi de bonuslarını kazandıklarından” şikayet ediyordu.
Lib Dem Hazine sözcüsü Vince Cable daha sonra bankacıların yorumları 25.000 £ üzerinde ikramiye üzerinde İşgali yeni yüzde 50 vergi etkili olmadığını kanıtladığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.