Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

RBS, yasadışı bonuslar çıkarsa personel çıkışından korkuyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:05

Description

RBS, hükümetin quango UK Financial Investments’in ikramiyelerde ne kadarının ödenmesi gerektiğine karar vermesi konusunda ısrar etmesi durumunda, kilit personeli istihdam etmek ve korumak için mücadele edeceği konusunda uyardı.
Ayrıca, devlet tarafından bankanın rekabet gücünü korumak için gerekli gördüğü ikramiyeleri ödemeyi durdurmaya kalkışırsa, Avukatlardan Stephen Hester ve başkan Sorumlu Philip Hampton’ın önderliğindeki RBS direktörleri avukatlardan istifa edeceği konusunda tavsiyede bulundu.
Tüm yöneticilerin yatırımcıları için en üst düzeye çıkarmak için yasal bir görevi vardır. RBS hisseleri ¾ pip azalarak 33½ p’e düştü.
Taleplerin ayrıntıları, RBS’nin toptan borçlar konusundaki hükümet sigorta paketine katılımını özetleyen bir belgede yayınlandı ve bu durum devlet hissesinin yüzde 84 oranında artmasını sağlayacak.

    RBS, taleplerin “RBS’nin üst düzey yöneticileri cezbetme ve elinde tutma ve böylece RBS’yi önemli bir rekabet dezavantajı haline getirebilme ve RBS’nin karşılaşacağı riskin artması ve yönetimin kendileri ile başa çıkma becerisinin zayıflatılması” üzerinde olumsuz etkileri olabilir “dedi. RBS, bankanın gerçek rakamın henüz kararlaştırılmadığını belirtmesine rağmen, geçen yıl 900 milyon avro olan bonus miktarını bu yıl yüzde 50 oranında artırmak istiyor.
RBS, aşırı risk teşvik etmekten ve başarısızlığı ödüllendirmekten alıkoymamasını sağlamak için yeni G20 ve Finansal Hizmetler Otoritesi (Financial Services Authority) kurallarına uyacağını açıkladı.
İngiliz Sigortacılar Birliği, hissedar organı yönetim kurulu tarafından “birinin değerini feda etmek anlamına gelirse, bir ortaklığın kısa vadeli çıkarlarına” sahip olmasının yanlış olduğunu söyledi. Analistler, hem Hükümet hem de RBS’nin bir gerilimi yürüdüklerini söyledi.

    Siyasi açıdan bakıldığında, Hazine, büyük ödemelere izin vermediği gibi, mümkün olduğunca çok para kazanmak istiyor. RBS, rekabet edebilmek için ihtiyaç duyduğu şeyleri ödemek zorundadır, ancak fazla ödemeyi görmemektedir. Şehir kaynakları, yönetim kurulunun istifaya zorlanması ihtimalinin düşük olduğunu düşünürken, hükümetten büyük bonus ödemekle ilgili sert eleştirilere maruz kalacaklarını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.