Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Robinson satır kilitlenmesini kırmak için teklif verildi

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:35

Description

Birinci Başbakan Peter Robinson karısının akıl hastalığı nedeniyle altı hafta ayakta dururken, Londra ve Dublin, polis ve adalet yetkilerinin Westminster’den Stormont’a devredilmesindeki herhangi bir gecikmenin iktidarın çöküşüyle ​​sonuçlanabileceği konusunda daha da endişe verici hale geldi paylaşım yöneticisi.
Çift, Mrs Robinson’un iki zengin kadından oyuncak çocuk sevgisinin güney Belfast’daki Lagan kıyılarında bir restoran işletmesi kurmasına yardım etmek için 50 bin sterlin temin ettiğini kabul etmesinden sonra Meclisin standartlar ve ayrıcalıklar komitesi tarafından araştırılacak. O da, ilgisini beyan etmedikten sonra soruşturma altındadır.
21 yaşındaki Kirk McCambley ile seks ve para ilişkisinin sansasyonel açıdan açığa çıkması, etkili bir şekilde Belfast yönetimini 48 saat bekletti. Mr McCambley’nin Bayan Robinson’a ciddi bir hastalık geçirdiği iddiasıyla 2008’in sonlarında olayı sona erdirdiği ortaya çıkmıştı. O zaman parasını geri ödemesini istedi ve geçen Mart ayında sadakatsiz olduğunu kocasına itiraf ettikten sonra kendini öldürmeye çalıştı.
Skandal Kuzey İrlanda’yı büyülemesine karşın, iki hükümet sorunlu siyasi sürecin devam etmesini sağlamaya çalıştıkları için bir tarafa yerleştirilmesi gerektiğine inanıyor.
Polislik ve adaletin devrilmesi konusundaki anlaşma kesinlikle kritiktir ve Bay Robinson karısına bakmak için vakit ayırmasına rağmen Demokratik Birlik Partisi’nin Sinn Fein’le olan ve gecikme konusunda tedirginleşen görüşmelerinden sorumlu olarak kalacaktır.
Başbakan Gordon Brown ve Cumhuriyetçi Taoiseach Brian Cowen, Birleşik Krallık’taki genel seçimlerden sadece birkaç ay sonra, zamanın tükenmekte olduğunu ve Robinson’un partisi içindeki sert şiddetçilerin muhalefeti nedeniyle ciddi anlaşmazlıklar çıktığını söyledi. Değilse, Meclis düşecektir.
Bay Woodward ve Bay Martin, Salı akşamı Dublin’de görüşecek ve Stormont’ta daha fazla görüşme olacak. Downing Street ve Bay Cowen önemli bir hareket arıyorlar.
Bay Robinson ve yardımcısı First Minister Martin McGuinness ile bir dizi görüşme gerçekleştiren Bay Brown, kısmen havale ve yeni adalet birimini finanse etmek için £ 1 milyar pound düzenledi. Fakat bu bir anlaşmaya bağlıdır.
Başbakan, “Son olayların türbülansının hükümetin işi üzerinde durmasına rağmen, Kuzey İrlanda’daki tüm politikacıları çağırıyorum ve çözülmesi gereken bu konuların yoğunlaşmasının önemini fark et” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.