Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Silahşörler, Noel Kütlesi’nde yedi öldürdü

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:35

Description

Mısır içişleri bakanlığı, saldırının, gece yarısından hemen önce, aynı kasabadaki bir Hıristiyan adam tarafından bir Müslüman kızın Kasım ayında tecavüze misilleme olduğundan şüphelenildiğini söyledi.
Şahitlerin kurşuni saldırganını tespit ettiğini söyledi.
Cinayetler, Luksor’un ünlü antik kalıntılarına yaklaşık 40 mil uzaklıktaki Qena ilindeki Nag Hamadi kasabasında gerçekleşti.
Yerel bir güvenlik yetkilisi, yedi kişi öldü ve üç kişi ağır yaralandı.
Nag Hamadi Piskoposluk Piskopos Kirollos, altı kilise bekçisi ve bir güvenlik görevlisinin öldüğünü söyledi. Saldırmadan önce Aziz John Kilisesi’nden birkaç dakika ayrıldığını söyledi.
Bishop Kirollos, “Bir sürüş arabası bana yaklaştı, ben de arka kapıyı aldım, kapıda biriyle el sıkıştığım zaman kargaşayı duydum, makineli tüfekle vurdum” dedi.
Piskopos, Kasım ayında tecavüz sonrasında önceki tehditler nedeniyle Coptik Noel arifesinde şiddet olayından endişe duyduğunu açıkladı.
Bishop Kirollos, Nag Hamadi’nin ve komşu köylerin Müslüman sakinleri, Kasım ayında beş gün boyunca ayaklanarak selam verdi ve tecavüz sonrasında bölgedeki Hıristiyan mülklerine zarar verdi.
Müslümanlarla Hıristiyanlar arasındaki çatışmalar güney Mısır’da nadir değildir ve son yıllarda başkente sızmaya başlamıştır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.