Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Şimdi kızlar hapları talep üzerine alıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:10

Description

Ancak eleştirmenler, 16 yaşın üzerindeki kızların reçetesiz eczanelerde hap kullanmalarına izin verilmesi, “genç hamileliğin alevlerine benzin dökmek” mümkün olmadığını söyledi.
Uzmanlar, Hükümetin 2010 yılına kadar genç gebelik oranlarını yarıda kesme taahhüdünü yerine getirmesine yardımcı olacağını iddia etti.
Ancak rakipler dün gece, serbestçe temin edilebilen Hapın herhangi bir mükellefi olmasını sağlayacak hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi.
Renkli posterlerle pazarlanan ve tozu yıkamak için kullanılan ilanlarla karşılaştırılan plan, başkentte en genç gebelik oranlarına sahip olan Southwark ve Lambeth ilçelerindeki kasabalarında deneniyor.

    Geçtiğimiz altı haftadır acil kontrasepsiyon isteyen genç kadınlar – haptan sonra sabah – onlara uzun vadeli alternatifler sunan danışma toplantıları düzenledi. Yaklaşık 50 kişi hapı alıyor.
Eczacı Cuthbert Churinder: “Haplardan sonra sabah çok saat yapıyoruz, her ay yaklaşık 220 istişare var. Bence bu genç kızlara uzun süreli ve daha güvenilir kontrasepsiyon sunmak doğru. ”
Ancak eleştirmenler, planın “çok endişe vericiydi” dediğini ve ilişkilerin ve cinsel risklerin daha fazla eğitiminin gerekli olduğunu söyledi.
Christian Medical Fellowship’ten Mark Haughton, “Bunun etkili olacağına dair bir kanıtın farkında değilim. Alevlere benzin dökülüyor olabilir. Doktorlar ve eczacılar zincirin sonundadır. Yapmamız gereken, tüm ilişkiler üzerinde çalışmaktır. ”

    Tory MP Julian Brazier “Bu sadece toz yıkamak için bir reklam gibi görünüyor” dedi. Çok endişe vericidir. İşgücü, sivil toplumu terk etmenin bir başka örneğidir. ”
Nadine Dorries, “Bir başka deyişle, genç gebeliklerin kesilmesi için umutsuz bir ihtiyaç var, ancak bunu yapmak yanlış bir yoldur” dedi.
Bununla birlikte, proje kontrasepsiyon kullanma konusunda cinsel yönden aktif olan kızları 16 yaşın üstünde teşvik etmenin bir yolu olarak savundu.
Southwark Public Care Trust’tan Jo Holmes, “Bu hizmette en önemli şey, genç kadınların erişebileceği bir yerde olmasıdır.
“Kozmetik ve ilaç almak için oraya zaten gidebilirler.

    “GP ameliyatında bazen komşu ya da ailenin bir üyesine çarpabileceklerinden endişe ediyorlar.”
Yaklaşık iki milyon kadın Haptan bir form alıyor ve GP’den yapılan sağlık kontrollerinden sonra reçeteleniyor.
2007’de İngiltere’de 18 yaşın altındaki her 1.000 kızdan 42’si hamile kaldı. Bunların yarısı kürtajla sonuçlandı. Ancak Southwark’da gebelik oranı 18 yaşın altındaki her 1.000 kızdan 76’sı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.