Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Stresli İngilizler 7.12pm’de işten ayrılıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:35

Description

Araştırmalar, İngiltere’deki işçiler için ortalama “kapanma” süresinin 7.12pm olduğunu gösteriyor.
İş güvenliği ve durgunluğun finansmanı ile ilgili endişeler, ülkedeki ofisler, mağazalar ve fabrikalarda saatleri koyduktan sonra insanların rahatlamasını zorlaştırıyor.
10 işçiden 4’ü, çalışma vurgularının kendilerini kapatmalarını zorlaştırdığını söylüyor.
1,200 gündüz çalışan işçinin sorununun neredeyse üçte birinde biri yüzde 31’inin işten ev yolculuğu, günün özenlerini günün ilerleyen günlerine koymayı dört gözle beklemeye başladığını söyledi.
Ancak endişe verici bir şekilde, işverenler için, 10 işçilerden 1’i, öğle yemeğinden hemen sonra rüzgar indirecek süreç başlattıklarını söyledi.

    Spar Wines tarafından yapılan ankette, televizyon severlerin bir ulusu olduğumuzu gösteriliyor; çalışan İngilizlerin yüzde 59’u bunun akşamları gevşemek için en sevdikleri yol olduğunu söylüyor.
Bir yemeğe otururken (yüzde 33) ve bir bardak şarap (yüzde 31) yükselterek emici bir kitabı okurken yüzde 29’un püf noktaları da gevşemenin en sevdiği yolları olarak ortaya çıkıyor.
Bununla birlikte, stres azaltmayı seçme şekli bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir.
Kanepeye sarılmak sıcak bir banyoda ıslanmanın Doğu İngiltere’de üst sıralarda yer aldığı halde Galler’deki insanlar için en sevilen seçeneklerden biridir.
Bir kadeh şarap ya da biranın tadını çıkarmak kuzeyliler için en sevilen yol olurken, Londra’daki insanlar ve Güneydoğu’da çocuklar yatmadan geçer.

    İskoçlar için ya akşam yemeğine oturuyor ya da en sevdiği roman okuyor. Spar Wines’in pazarlama denetçisi Cath McIlwham, “Hepimiz uzun bir günün sonunda rahatlamayı sabırsızlıkla bekleyiyoruz ve Britanyalılar Avrupa’daki herkesten daha uzun saatler çalışırken akşamlarımızdan en iyi şekilde yararlanmayı hak ediyor.
“İster bir bardak şarap veya bir fincan çay ile oturmayı seçerseniz de, kendinize zaman ayırıp işin stresini unutmanız önemlidir.”
Erkekler akşamları kapanmaktan daha zorlandılar.
Kadınlar sıcak bir banyoyu tercih ederken, alkollü içecekler ya da yemeklerle rüzgar tercih ederler.
18-24 yaşlarındaki genç işçiler, o an “kapalı” anı bekliyorlar ve yüzde 11’i öğle yemeğinden önceki saatleri saymaya başladığını itiraf ediyorlar.

    Saat 07.12’de Britanyalıların ortak bir rahatlama nefes aldığı ortalama süre olduğu ortaya çıktı, anket bazı bölgesel farklılıklar gösterdi.
İskoçlar, saat 07.6’de kapanır. Londra ve İngiltere’nin kuzeyindeki işçiler saat 7.12’de ve Midlands, Güney ve Galler’de saat 17: 00’da sızmaya başlarlar.
Bununla birlikte, Doğu İngiltere’de olanlar saat 7.30’a kadar tamamen rahatlamıyorlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.