Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Suu Kyi’nin kararıyla Brown ‘dehşete’

  • Listed: 9 Ekim 2017 15:05

Description

Avukat, Yüksek Mahkeme 14 yıllık bir ev tutuklamasının sona ermesine yönelik bir çağrıyı reddettiğini söyledi.
Kararda, Burma’daki yasal kararların muhalefet eylemcilerine nadiren destek olması nedeniyle bekleniyordu.
Savunma avukatı Nyan Win, daha önce mahkemenin görevden alındığına karar verdikten sonra gazetecilere mahkemeye bir “kesin itiraz” başlatacağını söyledi. “Mahkeme kararı herhangi bir nedenle belirtilmedi” dedi.
Bay Brown, “Aung San Suu Kyi’nin rejim tarafından uygulanan cezaya karşı yapılan temyiz başvurusunun reddedildiğini dehşete düşmüş ve üzülüyorum, başarısız olan temyiz maalesef sürpriz değil.
“Baştan sona bu gösteri davasının tek amacı Daw Suu Kyi’nin seçimlere katılmasını önlemek oldu.
“Aralık ayında Aung San Suu Kyi’ye gönderdiğim açık mektubunda, bunun Burma için tarihi bir yıl olması gerektiğini söyledim. Serbest, adil ve gerçek anlamda kapsayıcı seçimler, ülkenin yeni bir yol haritası çizmek için ilerlemesine olanak tanıyacaktı.
Ancak siyasi hayatının dışında tutulduğu sürece 2.100’den fazla vicdan mahkumu tutuklu kalırken, rejimin seçimleri de uluslararası meşruiyeti tanımayacak. ”
Bayan Suu Kyi’nin avukatları, bir alt mahkemenin onu 18 ay ev hapse mahkum etmeye karar verdikten sonra geçen Kasım ayında mahkemeye başvurdu.
Geçtiğimiz Ağustos ayında, göl kenarındaki evine yüzen bir Amerikalıyı kısa süre koruyarak eski tutukluluk şartlarını ihlal ettiği için mahkum edildi. 64 yaşındaki demokrasi kampanyacısı, dünyanın dört bir yanında mahkum edilen bir davada başlangıçta sert bir emekle üç yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak bu cümle hemen cunta başkanı Genel Sekreter Than Shwe tarafından 18 ay evde tutuklandı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.