Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Teneke kutuları domates kutularında sakla …

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:25

Description

Ülkede hiçbir konservatuar vakti için kalaslanmış kalaylı domates satırı bulunmayan bir yiyecek dolabı veya kiler olamaz.
Konserve domates sayısız tabağın temel dayanağıdır ve neredeyse her alışveriş arabasında, kasadan geçerken birkaç teneke taşır. Artık kalaylı domatesin gün sayısı.
Sainsbury, geri dönüşümlü karton kutuda kalaylı domates satmaya başlayacak. Her şey, süpermarket devinin ambalaj atıklarını azaltmaya yönelik çevre dostu politikasının bir parçası. Süpermarket, kutunun her yıl 500 ton ambalajı azaltabileceğini söyledi.
Kalaylı domatesler Sainsbury’nin en çok satan taze olmayan ürünüdür ve her yıl 22 milyon teneke Basics ürün yelpazesine sahiptir. Gıda zinciri, kutulardan ziyade kutuları kullanarak diyor 2015 yılına kadar ambalajın azaltılması hedefinin üçte birine ulaşmasına yardımcı olacak.

    Hareket aynı zamanda yılda 156 ton karbon emisyonunu azaltacak ve gelecekte geleneksel metal kutulara kıyasla çok daha fazla geri dönüşümlü karton kullanımını önerebilir.
Sainsbury’nin ambalaj yöneticisi Stuart Lendrum, “Bu tür karton geleneksel teneke kutuya pek çok açıdan güçlü bir meydan okuyucudur ve önümüzdeki yıllar boyunca hakimiyeti için bir tehdit oluşturabilir. “Basics domatesleri bu şekilde paketlemek müşteriler için hayatı kolaylaştıracak, çünkü dolaplarda daha az yer kaplıyor, aynı zamanda çevresel etki çok daha düşük olacak.
“Kartonlar daha sıkı bir şekilde paketlenebildiğinden, kamyona daha fazla uyacak, yani onları ülke çapında taşımak için daha az yolculuk yapmanız gerekecek.”

    Sainsbury’nin paketlemeyi azaltma konusundaki çabası, süpermarketin, atıkları azaltmak için yumurta, mısır gevreği, yoğurt, soğutulmuş yemekler ve bisküviler sağlama şeklini gözden geçirdiğini gördü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.