Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Uyuşturucu satan komitesinin yeni şefi

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:10

Description

Bir farmakolog Les Iversen, 12 aylık bir sözleşmeyle İlaçların Kötüye Kullanımı Danışma Konseyi (ACMD) geçici başkanlığına getirildi.
Komitede beş yıl oturdu ve teknik komitenin başkanlığını yaptı.
Bay Johnson, Ekim ayında hükümet politikasını eleştiren ve ekstazi ve LSD’nin alkol ve sigaradan daha az zararlı olduğunu söyleyerek Prof Nutt’u görevden aldı.
Panelin ardından beş diğer üye istifa etti ve Prof Nutt şimdi Uyuşturucu Zararları Bağımsız Konseyi olan rakip bir panel kurdu.
İşten atma, bilim dünyasındaki öfkeyi uyandırdı ve bakanları, danışmanların bağımsızlığına olan bağlılıklarını kamuoyunda tekrar teyit etmeye zorladı.
Profesör Iversen şunları söyledi: “Bu konumu benimsemekten onur duyuyorum ve ACMD’nin hükümete İngiltere’de uyuşturucu sorunlarıyla ilgili uzman tavsiyelerini devam ettirmesini sağlamak için sabırsızlanıyoruz ACMD, ‘yasal yükseklerin’ zararları üzerine çalışmalarını sürdürmeye kararlıdır. olarak mephedrone. ”
Bay Johnson, “ACMD, uyuşturucu ve zararı anlamamıza değerli ve önemli bir katkı yapıyor. Prof Iversen, tecrübesini ara başkanlık görevine getirmekten memnuniyet duyuyor.
“Geçtiğimiz yılın sonlarında GBL, BZP ve diğerlerinin kontrolümüzden sonra” yasal yüksek “mephedronun zararlıları üzerine gelecek bir değerlendirme de dahil olmak üzere konseyin çalışmaları devam ediyor.”
Prof Iversen’in araştırma merkezleri, uyuşturucuların beyn üzerindeki etkileri üzerine yoğunlaşıyor. Lord of Lord’un esrar içmesine ilişkin bir danışmantı ve Royal College of Doktorlar’ın tıbbi kullanımları hakkında soruşturma yaptı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.