Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Virgin, perakende bankacılığa ilk adımlarını atıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:10

Description

FSA onayı alan satın alma işlemi Virgin Money’in tasarruf ve ipotek satma lisansı bulunduğundan Virgin Money’in uzun süredir devam eden finansal ürün yelpazesini sunma amacını gerçekleştiriyor.
Branson anlaşmayı “bize büyümek için güçlü bir platform” sunmak için övgüyle karşılığını verdi ve Virgin Money’in Northern Rock’ın “iyi” kısmı ve şubelerinin devlet destekli Lloyds Banking Group ve Royal Bank tarafından satılması için kapı açabileceğini söyledi. İskoçya.
Virgin, Yeovil, Leeds ve Londra’da ofisleri bulunan Church House Trust işi için 12.3 milyon £ ödedi. Çevrimiçi bir operasyonun ve Virgin Money Shop markalı ofislerin hızla büyümesine öncülük etmek için bu yılın sonuna kadar açılması planlanan bir dizi 37.3 milyon avro daha eklenecektir.
Virgin Money CEO’su Jayne-Anne Gadhia, müşterilerin memnuniyetsiz kaldıkları yüksek sokaklı bankaların itibarının finansal kriz nedeniyle “zedelenmiş” olduğunu söyledi.

    “İnsanlar karar almadan, yüzsüz merkezlerde, kişisel hizmet eksikliği, aşırı karmaşık ürünler ve gizli çek finans giderleri yüzünden sıkılıyorlar” dedi.
“Basit ve şeffaf ürünler sunacağız. Bankamız yöneticileri, müşterilerimizle doğrudan kişisel yaşamları hakkında konuşacak ve bunları birey olarak değerlendirecektir. Temel modele geri dönülecek gibi eski moda olacak “dedi.
Gadia, mevcut şubeleri satın almak için “zorunlu” olmadığını, ancak “birlikte gelirlerse ekonomik anlamda bir göz atacağız” dedi.
İki yıl önce Northern Rock’u satın alamadığı Virgin Money, Rock’tan sonra tekrar geçmek veya RBS ve Lloyds’un parçalarını satın almak istiyorsa ek sermayeye ihtiyaç duyacak. Ancak Gadhia, Virgin’in kredi kartı ortaklığı ortağı Bank of America ile Rock hakkında bir anlaşma yapmak için görüşmelerde bulunduğunu inkar etti.

    “Bunun hiçbir doğrusu yok” dedi. “Gelecekteki satın almalar için sermayenin artırılması şu an yaptığımız bir şey değil.”
Virgin’in İngiltere’deki bankacılığa girmesi onu yeni açılan kapılarla kapatabilir. Şehir kaynakları, bazı bankacılık lisansı başvurusunda bulunan 30 kuruluş olduğunu söylüyor. Bunların ABD’li girişimci Vernon Hill’nin desteğiyle Metro Bank’ı ve analisti Sandy Chen tarafından işletilmek üzere Panmure Gordon tarafından desteklenen bir girişim içerdiği düşünülüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.