Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Wootton Bassett yürüyüş planında öfke

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:55

Description

Rifleman Aidan Howell ve Sapper David Watson’ı taşıyan birlik bayrağı örten tabutlar, geri gönderilmeleri için Wiltshire’deki Wootton Bassett’den geçti.
Bir bomba imha uzmanı olan 33 Mühendis Alayı olan 23 yaşındaki Sapper Watson ve Atom Taburunun 19 yaşındaki Rifleman Howell, Aralık ayının son haftasında Afganistan’da öldürüldü.
Sapper Watson, Newcastle-upon-Tyne’daki Whickham’da yetiştirildi ve Helmand’ın Sangin bölgesindeki Patrol Bazında Blenheim yakınlarındaki Yılbaşı gecesinde doğaçtan patlayıcı bir cihazın neden olduğu bir patlamada yaralarla öldü. Northwesternptonshire’daki Rothwell’de eğitim gören Rifleman Howell, 28 Aralık’ta Helmand’ın Kajaki bölgesindeki Forward Operating Base Zeebrugge yakınlarındaki patlamasından ötürü öldü.
Onların geri dönüşü İslam 4UK’un önümüzdeki günlerde Wiltshire Polisine “ölü İngiliz birliklerini onurlandırmak için ünlü kasabaya yürüyerek gitmesi” için başvuracağını söylediği gibi geldiğini belirtti. İslam4ük lideri Anjem Choudary, İngiliz birliklerinin geri çekilmesine yönelik yürüyüş kampanyası için “tam ilerleme” olduğunu söyledi. 500 kişinin sembolik tabut taşıyan etkinliğine ilişkin bir tarih düzenlenmedi, ancak bir geri dönüş ile çakışmayacak.
Oxford’daki John Radcliffe Hastanesi’ne giden yolda iki askerin tabutlarını taşıyan sesler yüzlerce kişi tekrar sessizce harekete geçti.
Tabutlar göründüğünde arkadaşlar ve akrabalar hüzünlendi, savaş anıtlarında durdular, onlarca ağacın cam pencerelere dokunan ağlamaklı yas tutanlarla birlikte tepelere düzinelerce çiçek yerleştirildi. Batı Yorkshire futbol kulübünün hayranı olan Rifleman Howell’i taşıyan cenaze cebinin üstüne bir Leeds United Union bayrağı yerleştirildi. Kulaklıklar uzaklaştı ve Royal British Legion’tan gelen 25 standart taşıyıcıyı takdir etmeye çaktı, kalabalık iki askere alkışladı.
Rifleman Howell, Steven Stratford ve Pete Bell’in arkadaşları, Islam4UK’u yürüyüş için bir mekan olarak Wootton Bassett’e önerdikleri için eleştirdiler.
Strateford, “Protesto etmek için Londra’da Hükümete karşı yapmaları lazım, burada değil, Wootton Bassett, askerlerin hepsi kahramanlar olarak geri döndüler” dedi.
Bay Bell, “Buraya protesto etmek için geldiklerinde katliam olurdu, Aidan’ın annesini ve babasını görürsün, en düşük seviyede olanı düşünün, bugün burada olmak çok zordu, ama insanlar tarafından çok hoş karşılandık” dedi. Wootton Bassett’in. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.