Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yardımcı Papa’nın saldırı kadını ziyaret etti

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:45

Description

Papa Federico Lombardi, Benedikt’in sekreteri Georg Gaenswein’e 25 yaşındaki Susanna Maiolo’ya “ilgileri ve yardımseverliğini göstermesi” çağrısında bulundu.
Lombardi, İtalyan gazetesinde çıkan bir habere göre, yardımcının kadına Papa’nın kendisini bağışladığını ve 26 Aralık ziyaretinde kendisine bir tesbih verdiğini söylediğini söyledi.
Lombardi, Roma yakınlarındaki Subiaco kasabasındaki psikiyatri kliniğine yaptığı ziyaretin gizliliğine dikkat çekildiğini ve Vatikan’ın gazete raporu hazır olana kadar halkı bu konuda konuşmayı planlamadığını söyledi.
Sözcü, papalık yardımcısı ve İtalyan-İsviçreli kadın arasında söylenebilecek konular hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi.
“Her Hıristiyan bağışlayın,” dedi Bay Lombardi.
Vatikan Şehrindeki sulh hakimlerinin 24 Aralık olayıyla ilgili kendi soruşturmasını yürüttüğünü söyledi. Hâlâ belirlenecek şey, psikiyatrik problemleri olan bir kadının, yaptıklarından yasal olarak sorumlu tutulmasıdır.
Bay Lombardi, Vatikan soruşturmasının ne zaman tamamlanacağının belirsiz olduğunu söyledi.
Mesiolo, Papa’nın baz koridorunun merkez koridoruna doğru uzanan binlerce sadık insanı birbirinden ayıran bariyerin üstünü ördükten sonra, Ben’i kucaklamak için merkez koridora yürürken Benedict’in yeminlerini kaldırdı.
82 yaşındaki papa, sarsılmış görünmesine rağmen fiziksel olarak yaralanmadı ve 24 Aralık günü saat 10’da Noel Ateş Kütlesi’ni kutlamak için merkez mihrapına kadar devam etti. Karışıklık sırasında, yaşlı bir Fransız kardinal de düştü ve kalçasını kırdı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.