Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yargıç terör zanlılarının tazminat talep edebileceğini kurallar

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:55

Description

Sayısız Yüksek Mahkeme kararında Sayın Adalet Silber, İslamcı teröristlerle bağlantılı olduğu iddia edilen iki şüpheliye uygulanan kontrol emrini çökertti.
Yalnızca AF ve AE olarak tanımlanan erkekler, 2006 yılında onlara karşı verilen emirleri yasa dışı buldu.
Hiçbir adam duruşma yapmadı. Karar, radikal din adamı Ebu Katad gibi terör zanlılarının Ev İç Sekreteri Alan Johnson a karşı insan hakları ihlallerinden dolayı tazminat talep etme yolunu açıyor.
Eleştirmenler, İngiltere’nin Emekçilerin terörle mücadele yasaları yüzünden “daha güvenli olmadığı” konusunda uyarıda bulundu ve kontrol emirlerinin atılmasını istedi. Tory iç işleri ve terörle mücadele sözcüsü Crispin Blunt şunları söyledi: “Hükümeti defalarca kontrol emrinin çalışmadığı konusunda uyardık. “

    Ve eski Gölge Ev Sekreteri David Davis: “Kontrol emirlerinin kötü düşünülmüş olduğuna ve eylemlerinde aşırı derecede ve etkisiz olduğuna inanıyorum, kişilere tazminat verilmesi fikri benim kararımda tamamen yanlış” dedi. kararla “hayal kırıklığına uğradı” ve itirazda bulunacağını söyledi.
Her iki terör zanlısı elektronik olarak etiketlendi, sokağa çıkma yasağı altına girdi ve internet kullanımını ve başkalarıyla görüşme ve iletişim kurma becerilerini kısıtlayan bir dizi başka kısıtlama getirildi.
İki tutuklu ve üçüncü bir kişi geçen Haziran’da Lordlar Kamarası’nda “bu davaya itiraz etmesini sağlamak için kendisine aleyhindeki davanın yeterince anlatıldığı” gerekçesiyle haklı bir karar aldı.

    AF 1981’de Derby’de doğdu ve ikili Libya ve İngiliz uyruklu. İslamcı teröristlerle bağlantılı olduğu iddiası üzerine denetim emirlerine tabi tutuldu. AE, mahkemede İngiltere’nin kuzeyinde isimsiz bir kasabada Irak toplumuna imam olarak açıklandı.
Güvenlik hizmeti tarafından, terörist eğitim aldığı ve terör faaliyetlerine katıldığına dair kanıt bulunduğu iddia edildi.
Geçen Haziran ayında Lordlar Kamarası, her iki erkeğin de denetim emirlerinin adil olmamasına karar verdiler, çünkü çoğunlukla onlardan gelen gizli istihbaratlara dayanıyorlardı. Dokuz Yasa Hükümdarı oybirliğiyle, savunma avukatlarını eğitmek için kendilerine karşı gizli istihbarat bilgilerini yeterince görme hakkına sahiplerdi.

    Kararın ardından Bay Johnson, hem AF hem de AE’ye yönelik emirleri iptal etti ve bunları yenilemeye çalışmadı çünkü şimdiye kadar gizli istihbarat malzemelerini ifşa etmeyi içeriyordu. Dün, İçişleri Sekreteri’nin muhalefetine rağmen, Yüksek Mahkeme, emirlerin iptal edilmesinin değil, geriye dönük bir şekilde sonuçlandırılacağını söyledi.
Karar, özgürlük kaybı iddiaları ve emirlerin ilk yürürlüğe girdiği 2006 yılına dayanan insan hakları ihlalleri olduğu iddia edilen tazminat davaları için etkili bir şekilde devam ediyor. Ancak hakim, taleplerin başarılı olmaya bağlı olmadığını ve ödenecek tazminat seviyesinin “düşük” olduğu konusunda uyarıda bulundu.
Bradford’daki Chambers avukatlarından Mohammed Ayub, AE için hareket ederek şunları söyledi: “Bir kişiye üç buçuk yıldır bir denetim emrini uygulamak ve o dönemin sonunda herhangi bir kanıt olmaksızın doğru olamaz. AE’ye “Kontrol emrini iptal etmeye karar verdik ve sizlere yaptıklarımız için yanlış çare bulamadınız” diyerek açıkladı.

    
KONTROL SİPARİŞLERİ, Ev Sekreteri’nin
Herhangi bir şeye karıştığından şüphelenilen kişilerin kısıtlamaları
terörizmle ilgili faaliyet.

SINIRLAMALAR, günde 16 saate kadar ev yasağı imkânlarını içerebilir;
internet ve telefon erişiminin kontrolü; Elektronik etiketleme; seyahat yasakları;
ve belirli insanlarla ilişkilendirilmesine yasaklar.
Emirlerin bir parçası olarak getirildi.
Mart 2005’te Lordlar Kamarası’ndan sonra Terörizmin Önlenmesi Yasası
terör zanlılarını hapishanelerde suçlamanın veya yargılanmadan kilitlenmesine karar verdi
resimdeki Belmarsh gibi insan hakları ihlalinde bulundu.

    
Kontrol emir sistemi, Ev Sekreteri’nin
şüphelilerin hareketini sınırlamak için bir yargılama yapılmadığı iddia edildi
mümkün.
EVDE SEKRETER,
mahkeme, kamu veya “açık” delil temelinde bir emir almak ve
polis ve MI5 tarafından toplanan gizli “kapalı” istihbarat.
Bir emri ihlal etmek cezaevinde beş yıla kadar hapisle cezalandırılabilir.
ORADA
Dokuz İngiliz vatandaş dahil olmak üzere şu an 12 kişi ARE, kontrol altında
emirler. Son sayımda, 45 kişiye,
Bir noktada siparişler.

    İNSAN LİBERATLARI
gruplar, emirlerin masumiyet karinesini baltaladığını ve
insan haklarını ihlal eder. Eleştirmenler ayrıca etkinliklerini sorgularlar. Bir dizi
mahkemesi kararlarını rejimi baltaladı ve bazıları bunu öne sürdü
“asma sarmıyor”.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.