Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yaşlanan gözler için 20 dakikalık ‘iyileştirici’

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:15

Description

Sadece 20 dakika süren operasyon, göze yapay bir lens takmak ve lazer cerrahisinin aksine etkilerini anında ve daimi olarak içermektedir.
Tekniğe öncülük eden Danışman göz doktoru Oliver Backhouse şunları söyledi: “Bu lens şaşırtıcı.
“Görme yeteneğini bozan 45 yaşından büyük herkes, görüşlerini düzeltmek için cerrahi yaptırmak istiyorsa bunu düşünmelidir.”
Yorkshire Göz Hastanesi ve Leeds Eğitim Hastaneleri NHS Güveninde çalışan Bay Backhouse, “Bu prosedür lazer göz cerrahisi de dahil olmak üzere diğer görme düzeltme tedavilerine göre birçok avantaja sahiptir.
“Sonuçların ne derece iyi olduğunu şaşırttı.”
50 yaşındaki Kate Green, tedaviye ilk katılanlardan biriydi. Yorkshire, Harrogate’ten üçünün annesi, presbiyopi olarak bilinen yakın vizyonunun yaşla ilişkili bozulmasından dolayı acı çekti.

    Durum, çoğu orta yaşlı insanı etkiliyor ve yaşlanan nüfus doğrultusunda sayıların artması bekleniyor.
Son birkaç yıldır Bayan Green bardak giymekten mutsuz oldu. Dedi ki: “Tedaviyle çok heyecanlıyım, hayatımı değiştirdi. Gözlük ve kontak lens ücretsiz olmak harika. Daha fazla insanın bu prosedürün mevcut olduğunu bilmeleri gerekir.
“Dünyayı net bir mercekle ve muhteşem gözlüklerin tepesine bakmadan görüyorum ve bu beni daha genç hissettiriyor.”
Uzak görüşleri düzeltebilen, ancak görüşe yakın olmayan lazer tedavisinin aksine, yeni lens mesafe, orta ve yakın görme verebilmektedir.

    Doğal mercekler ömrü boyunca büyüdüğü için, lazer ameliyatı olan herkes tekrar tedavi gerektirebilir.
Ancak yeni lens kalıcı bir çözümdür ve tedavi doğal lensin yerini almasını gerektirdiğinden hastalar katarakt geliştiremezler. Bu arada, Manchester Royal Revir’deki bilim adamları retinal dejenerasyona bağlı olarak görme kaybına neden olan hastalara yardım etmek için yapay bir retinaya (gözlerin ışığa duyarlı kısmı) ilişkin denemeler başlattı.
Bu kalıtsal hastalık 1000 kişiyi etkiler ve körlüğe neden olur. Yeni tedavi ciddi hastalığa sahip retinitis pigmentosa ile kör hastalarda test edildi.
Uzmanlar, tekniğin bir gün, retinanın orta bölümünün çalışmadığı ağır maküler dejenerasyonlu hastaları tedavi etmek için kullanılabileceğini umuyorlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.