Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yıllık £ 1 milyarı hırsızlığı patlaması olarak çaldı

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:35

Description

Maliyet, bir önceki yıla göre yüzde 10 oranında bir artış ve zorlu perakende sektöründe 72.000 iş eşdeğeri.
Perakendecilerin verileri, hırsızlıkların üçte ikisinin rapor edilmediğini ve gerçek rakamın £ 3billion’a yakın olacağı anlamına gelebileceğini gösteriyor.
Dükkan personeline yapılan saldırılar aynı dönemde iki katına çıktı.
İngiltere perakendecileri polislerden daha iyi yanıt talep ediyor ve mahkemelerce daha sert bir işlem yapılıyor.
Hırsızlık ölçeği, 2008-2009 döneminde British Retail Consortium’un Perakende Suçları Araştırması’nda açıklandı.
İstatistikler, maliyeti neredeyse £ 5billion olan Global Perakende Hırsızlığı Barometresi de dahil olmak üzere diğer araştırmalara benziyor. Sahtecilik, dolandırıcılık yüzünden yüzde 35’lik kısmıyla perakende suçunun yüzde 42’sini oluşturuyordu.
BRÇ araştırmalarının en çok endişe verici yönlerinden biri, şiddetin artması ve personelin istismar edilmesidir. Şiddet yüzde 58, sözlü taciz yüzde 37 oranında arttı. En az 22.000 çalışan, tehditler, fiziksel veya sözlü saldırıların kurbanlarıydı

    Ancak BRC, gerçek kötüye kullanımın bildirilmediği gerçek rakamın şüphesiz çok daha yüksek olduğunu söylüyor.
BRC genel müdür yardımcısı Stephen Robertson: “Duruşma döneminde perakende suçlarındaki artış,” açgözlülük “ten” ihtiyaç “a doğru bir hareket olarak haklı olamaz.
“Motivasyon ne olursa olsun, hırsızlık asla kurban edilemez veya kabul edilebilir değildir. Nakit masrafları, daha fazla ödeme yapan dürüst müşteriler ve müdahale eden mağaza personeli tarafından insan masrafları karşılanmaktadır. Dükkan hırsızlığının, günde 24 saat neredeyse her dakika gerçekleşmesi şok edici. Hırsızları caydırmak için daha sert cezalara ve polis güçleri arasındaki sabit ceza bildirimlerini daha tutarlı bir şekilde kullanmamız gerekir.
“Şalgam çekmek için çok fazla para cezası ödenmemiş olarak kaldı. Bir caydırıcılık olarak devalüasyona uğramamaları için daha etkili yaptırıma ihtiyaç duyuyoruz.

    “Polis ve ceza adaleti sistemi perakende hırsızlığı daha ciddiye almalıdır. Bir miktar ilerleme kaydedildi, ancak perakendecilerin beşte biri polise güvenmediği ve dükkan hırsızlıklarının üçte ikisinin bildirilmeyeceğini, çünkü yeterli olmadığını söyleyerek suç işlemediğini söyledi.
“Şiddete ve perakende personele yönelik kötüye kullanımın iki katına çıkarılması herkesin en büyük endişesidir. Hiçbir zaman ‘işin bir parçası’ olarak görülmemeli. Cezalar caydırıcı olmaya yetecek kadar güçlü olmalı ve polis işyerinde meydana gelen şiddeti toplumdaki iş suçlarını değerlendirirken ölçmeli ve yerel polislik önceliklerini belirlemelidir. ”
BRC ayrıca organize çetelere karşı ve polis sınırlarını aşan suçluları hedef alan daha fazla polis hareketi çağrısında bulunuyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.